Miroslav Kalousek a Marian Jurečka byli pokutováni za porušení opatření: Kalouska uviděli novináři, Jurečka sám zveřejnil své pochybení na Twitteru

Pražský magistrát uložil pokutu za porušení protiepidemických opatření předsedu poslaneckého klubu TOP 09 Miroslava Kalouska a předsedu KDU-ČSL Mariana Jurečku. Pili pivo, když to bylo zakázáno. Ještě ale mají možnost situaci změnit. Uvedl to web novinky.cz.

Jaké přesně by pokuty měli Miroslav Kalousek a Marian Jurečka zaplatit, není známo. Je známo například, že Roman Prymula a Václav Klaus by měli dostat pokuty ve výši 3 tisíce korun, za to, že nenosili roušky.

Miroslav Kalousek / Zdroj: YouTube

„Přestupky pana Kalouska a Jurečky byly vyřešeny pokutou,” řekl náměstek primátora Prahy Petr Hlubuček. Politici dostali pokuty za pití piva.

Marian Jurečka na svém Twitteru zveřjenil, jak pil pivo venku a Miroslav Kalousek pil pivo v uzavřené restauraci, zatímco čekal na oběd. Bývalého ministra financí Kalouska tehdy novináři viděli, že vešel do restaurace, která měla být zavřená.

Marian Jurečka / Screenshot / Twitter

Petr Hlubuček uvedl, že případ Romana Prymuly, kdy v noci navštívil restauraci, ještě není vyřešen. Podle něj by tento případ měl být vyřešen dokonce prosince.

Marian Jurečka / Zdroj: YouTube

V říjnu se vrestauraci na Vyšehradě v Praze konala schůzka šéfa resortu zdravotnictví Romana Prymuly a předsedy poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka. Přítomni tam byli i další lidé.

Portál Blesk zveřejnil fotografii z této schůzky, po níž Roman Prymula přestal být ministrem zdravotnictví. Magistrát má nyní hodně práce, co se týká porušování opatření.

Miroslav Kalousek / Zdroj: YouTube

Petr Hlubuček také řekl, že magistrát řeší zhruba 400 správních řízení. Z toho 180 spravních řizení se týká cizinců, kteří byli na ilegální party v Anenské ulici. Tato párty se konala koncem minulého měsíce.

Od začátku září řešila městská policie asi 25tisíc případů porušení opatření proti koronaviru. Za tu dobu bylo pokutováno 1 650 lidí. Celková výše pokut činila více než 638 tisíc korun.

Marian Jurečka / Zdroj: YouTube

Kromě toho došlo k asi 17 tisícům případů porušení opatření v MHD. Petr Hlubuček uvedl, že v MHD bylo pokutováno 770 lidí za nenošení roušek. Celková výše pokut těch činila asi 188 tisíc korun.

PSALI JSME: „PRÁZDNÁ SLOVA A VZDÁLENÉ CÍLE“: SUMMIT OSN O KLIMATU SLÍBIL 500 MILIONŮ EUR, ALE GRETA NENÍ SPOKOJENA

PŘIPOMÍNÁME: PŘED 14 LETY LÉKAŘI ODDĚLILI SIAMSKÁ DVOJČATA: JAK ŽIJÍ HOLKY NYNÍ

Share