Jan Žaloudík se znovu vyjádřil ke koronaviru: nesouhlasí s testováním a myslí si, že se tím pandemie prodlužuje

Jan Žaloudík před časem tvrdil, že se již ke koronavirové epidemii nebude vyjadřovat. Poprosil ho o to šéf zdravotnictví Roman Prymula.

Nyní však znovu promluvil a uvedl, že souhlasí s mikrobioložkou Hanou Zelenou, která je přesvědčená, že se epidemie bude prodlužovat, pokud nepřestaneme testovat bez klinického kontextu.

Zdroj: flowee.cz

Senátor a onkolog na sociálních sítích sdílel text MUDr. Hany Zelené, se kterou zřejmě souhlasí.

Mikrobioložka totiž uvádí, že máme problém v tom, jak testujeme. Tvrdí, že pozitivní PCR test může obsahovat pouze část virové RNA, což není potvrzením toho, že pacient je infekční.

Zdroj: denik.cz

„Člověk nakažený SARS-CoV-2 je infekční maximálně týden,“ uvádí Hana Zelená.

Podle mikrobioložky nelze vyhodnotit reálný rozsah infekce ve společnosti, protože PCR testy ukazují falešně pozitivní výsledky a nemají cenu bez klinického kontextu.

Zelená dodává, že zatím nemůžeme srovnávat koronavirus s jinými infekcemi, protože není možné objektivně interpretovat aktuální čísla.

„Nevíme co je moc, co je málo, co je normální, co nenormální,“ prohlásila odbornice a tím, že není správné automaticky prohlašovat diagnózu pozitivně testovanému člověku, aniž by ho vyšetřil lékař.

Zdroj: drbna.cz

Testování tak bude vést k prodlužování epidemie a vir se bude dál šířit ve společnosti.

Zelená chce, aby se nepočítaly pozitivní testy bez klinického vyšetření a zastavilo se testování bezpříznakových osob.

Zdroj: aktualne.cz

Nakonec Hana Zelená dodala, že podobnou situaci můžeme využit s jakýmkoliv jiným virem, pokud začneme hledat pouze pozitivní testy.

Zdroj: denik.cz

Share