10 tisíc ptáků současně vzlétlo do vzduchu a kroužilo nad jezerem. Úžasný pohled

Pokud jste viděli film Práci Alfreda Hitchcocka, pravděpodobně si dokážete představit, jaký děsivý pohled to může být, pokud se celé hejno ptáků víří nad vaším trávníkem. Ale to je tak jenom v hororových filmech.

Jak to vypadá, když si 10 000 sněhobílých hus budou odpočívat na kanadském jezeře? Jeden muž měl to štěstí vidět. Ano, vypadalo to trochu děsivě, ale zároveň překvapivě vzrušující!

Zdroj: ladypanda.net

Muž byl na pláži v Ayers Cliff, když si všiml hejna hus. Naštěstí okamžitě dostal svůj fotoaparát a zachytil zajímavý okamžik!

Když stiskl tlačítko záznamu, přímo před jeho očima se začala odehrávat nečekaná scéna.

Najednou všechny husy najednou vyletí do vzduchu, jako by jim nějaký tajný ptačí šepot přikázal, aby naléhavě uprchly z vodní hladiny. Pouhých pár vteřin a vlna mávajících křídel se rozběhla a vyplnila celý prostor nad jezerem.

Zvuk mávání křídly a hrdelní zvuky husy ohlušují!

Zdroj: ladypanda.net

Tohle bylo spíš jako baletní symfonie na obloze na jezeře, které by se nyní mělo jmenovat Husí jezero! Sněhobílé husy považují severní část Kanady za svůj domov, ale nemají rádi chlad, proto v zimě raději migrují na jih.

Přestože těmto okřídleným bratrancům říkáme „sněhově bílí ptáci“, jejich migrace se běžně označuje jako „vánice“. A to není vůbec překvapující, protože během letu z nebe padá jemné peří, které vytváří dojem sněhové bouře.

Podívejte se na video, jak nádherná příroda může být. Je to úžasně!

Share