Muž, který byl bez domova, daroval své ženě dům, který se téměř sám od starého změnil na rozkošný

Bezdomovci se podařilo koupit starý dům, který dal do pořádku a daroval manželce.

Zdroj: ukr.media

Bezdomovec spal ve sklepu, ale byl schopen koupit starý dům, který změnil na skutečný palác. Oprava mu trvala deset let, ale hlavní je, že jeho žena byla spokojená, protože to bylo všechno pro ni.

Michael Gray z Detroitu si nikdy nemyslel, že bude žít na ulici a hledat místo na nocleh a jídlo. Muž má vyšší vzdělání, ale nemohl si najít zaměstnání ve své specializaci.

Nakonec Michael neměl čím zaplatit za ubytování, a proto se přestěhoval do sklepu.

„Prošel jsem si v životě těžkými obdobími.“

V roce 2008 však došlo v Michaelově životě k obratu. Američan jel na kole po silnici, když ho srazilo auto. Řidič vozu byl shledán vinným z nehody, a tak zaplatil Grayovi odškodné 1 500 $.

Muž se rozhodl utratit peníze moudře. V novinách našel reklamu prodeje starého domu. Už v roce 2009 se tam Michael přestěhoval.

Jak si vzpomíná, uvnitř nebylo nic jiného než matrace, na které se dalo spát. Ani toaleta nefungovala. Potom si Gray uvědomil, že bez oprav to nejde.

Zdroj: ukr.media

Muž pomalu, ale jistě začal dělat to, co si předsevzal, a začal dávat dům do pořádku. Nejprve umyl všechny pokoje, pak vyhodil vše zbytečné a koupil stavební materiál.

„Také jsem začal rozvíjet své dovednosti tím, že jsem pracoval jako údržbář pro lidi, kteří měnili domy k pronájmu.“

Zdroj: ukr.media

Spolu s hrdinou příběhu sledovala transformaci domu jeho manželka jménem Cynthia. Gray kvůli ní zahájil tohle vše, protože chtěl, aby jeho žena žila v pohodlných podmínkách.

„Řekl jsem, že jí dám dům, na který bude pyšná.“

Zdroj: ukr.media

Američan však nedělal veškerou práci sám – někdy mu pomáhali přátelé. Díky nim dostal Michael nový sporák, kotel, elektroinstalaci a klimatizaci. Kromě toho pomáhali při opravě stropu.

Všechny transformace však probíhaly pod citlivým vedením Cynthie.

„Vybrala barvu pro každý pokoj.“

Zdroj: ukr.media

Hlavní etapa opravy byla dokončena v roce 2012, ale objevily se drobné nedostatky, které muž během příštích sedmi let postupně upravoval. Během této doby si navíc 67letý Gray našel práci – nyní je řidičem.

Zdroj: ukr.media

Nyní dům páru vypadá luxusně. Má tři ložnice, koupelnu, a dokonce i šatní skříň, ale Michael přiznal, že se každý víkend snaží něco vylepšit v interiéru.

Zdroj: ukr.media

Share