“Kocour přestal úplně přijímat potravu”: Ztráta tygra Parise v Liberecké zoo

V Libereckém zoo se stala tragédie. Ředitelství zahrady na svých stránkách oznámilo, že veterináři museli uspat známého bílého tygra Parise, protože trpěl dlouhodobé zdravotní problémy.

Jeho špatné zdraví bylo spojeno s věkem, bylo tygrovi celých 16 let. Posledních několik týdnů Paris dokonce i přestal jist, kvůli tomu veterináři poskytli mu eutanazii.

Zdroj: youtube.com

Bílý tygr zdravotní problémy měl už několik měsíců, a celou dobu veterináři bojovali o jeho život, ale jim se to nepodařilo. Samec měl několik vyšetření a po nim postupně hubnul.

Nejhorší stav tygr měl na konci října. “V důsledku selhávání funkce vnitřních orgánu kocour přestal úplně přijímat potravu a postupně upadal do pasivity a letargie,” zveřejnil známý zoolog Luboš Melichar. Veterináři neměli žádné šance na uzdravení tygra, kvůli tomu ho uspali.

Zdroj: youtube.com

Bílý tygr, když byl mu 1 rok, byl převezený do Liberce z francouzské zoo. Měl tam i samičku, se kterou za 15 let života v Liberecké zoo zplodili 11 tygříku, ale žádný z nich v Liberci nadlouho nezůstal.

Výběh Parise teď bude obyvat 12letá samička bílého tygra. Liberecké zoo se rozhodla, že nového samce vyhledávat nebude, protože nechce už vychovávat bílé tygry.

Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: „MLADÝ PÁR SI VZAL ZE ZOO PUMU A a PROMĚNIL JI V DOMÁCÍHO MAZLÍČKA“: A UŽ NĚKOLIK LET ŽIJE DIVOKÁ KOČKA V OBVYKLÉM BYTĚ

PŘIPOMÍNÁME: ZAJÍMAVÝ PŘÍBĚH MUŽE, KTERÝ BYDLÍ V JEDNOM BYTĚ S LEOPARDEM, KTERÉHO VZAL ZE ZOO

Share