Kráva-matka prosí muže, aby jí zachránil tele: když si uvědomil, že kráva se bez jeho pomoci neobejde okamžitě spěchal na pomoc

Seznamte se s Flo. Jako každá kráva, Flo žije na farmě v kanadském městě Millbrook v Ontariu. Naštěstí má Flo vše, co kráva potřebuje, aby mohla žít šťastný a bezstarostný život. Během dne se chodí pást na zelené louky s malebnými a chladnými rybníky.

Kromě ní v tomto ráji žije několik dalších krav a telat. Flo také jednoho dne otěhotněla, ale den porodu se téměř změnil v tragédii.

kráva/ Zdroj: apost.com

Porod se začal na špatném místě – na kopci, na jehož úpatí byl elektrický plot. I když všechno proběhlo dobře, tele brzy jaksi vklouzlo pod plot. Bez ohledu na to, jak se chudák spěchal zpátky, nemohl se vrátit. Trvalo to dlouho a zdálo se, že veškerá naděje již byla ztracena.

Naštěstí v tu chvíli Dave procházel kolem. Viděl stádo krav putujících do rybníka uprostřed pole. Ten pohled se mu natolik líbil, že se bez přemýšlení zastavil a rozhodl se zkusit vše natočit na kameru, podle. A pak najednou obrátil pozornost k Flo. Kráva měla z něčeho zjevně velké obavy a nemohl pochopit, o co jde.

kráva/ Zdroj: apost.com

Dave už kameru nainstaloval, ale potom byl z chování této krávy skutečně zmatený. Obvykle se tato mírumilovná zvířata tak nechovají. Flo zlostně mlátila kopyty a zoufale zařvala. Potom se kráva najednou podívala Daveovi do očí, jako by se mu snažila něco říct. A zvuky, které v tu chvíli vydávala, se nejvíce podobaly volání o pomoc.

Dave se rozhodl přijít a zjistit, co od něj zvíře chce. Brzy objevil příčinu.

Dave viděl tele ležící v trávě poblíž elektrického plotu. V tu chvíli nerozuměl, jak vysvětlit chování Flo – chce, aby se držel dál od dítěte, nebo aby pomohl? Tak či onak si Dave uvědomil, že kráva se bez jeho pomoci neobejde.

tele/Zdroj: apost.com

Tele jasně potřebovalo péči o matku. Kromě toho ležel hned vedle silnice a mohl do něj srazit auto. Dave si začal lámat hlavu nad tím, jak může tele vrátit matce. Brána nebyla nikde poblíž. Co dělat?

Dave si byl vědom, že on a tele očekávají několik nepříjemných a velmi silných elektrických šoků. A tak se stalo, ale nevzdal se a dál tlačil tele přes plot v naději, že nezačne řvát bolestí. Naštěstí se to nestalo a chudák se brzy ocitl na druhé straně!

Poté se matka kráva a její tele navzájem opatrně očichaly a odešly na pole.

kráva/ Zdroj: apost.com

Dave se poté rozhodl promluvit si s farmářem a jeho ženou. Samozřejmě neměli tušení, co se stalo. Společně prozkoumali novorozené tele a pověsili na něj štítek. Naštěstí nebyl v důsledku nehody zraněn.

Komunikační dovednosti u mnoha zvířat jsou mnohem lépe rozvinuty, než si my lidé obvykle myslíme. Zvířata jsou také schopna zažít pocity a emoce a jsou také velmi inteligentní. Flo je toho ukázkovým příkladem.

kráva a tele/Zdroj: apost.com

Zábavný příběh, že? Je dobré, když vše skončí dobře – nezapomeňte sdílet odkaz se svými přáteli! A také nám řekněte o dojmech, které na vás udělala kráva jménem Flo a její rozkošné tele.

PSALI JSME: ŽENA ŠLA DO SVÉ ZAHRADY A BYLA OHROMENÁ: NEOČEKÁVALA UVIDĚT TOTO ZVÍŘÁTKO, KTERÉ SEDĚLO V KRMÍTKU PRO PTÁKY

PŘIPOMÍNÁME: MUŽ SI NÁHODOU VŠIML ŽIVÉHO TVORA MEZI HROMADOU ODPADKŮ, VETERINÁŘI BYLI PŘI POHLEDU NA NĚJ PŘEKVAPENI

Share