Roman Prymula se vrací: Babiš mu připravuje novou důležitou funkci

Exministr zdravotnictví Roman Prymula v nejbližší době může usednout do nové pozice, kterou mu chce nabídnout premiér Andrej Babiš. Jedná se o vládního zmocněnce, který by se zabýval očkováním proti koronaviru. Informaci uvedla Česká televize.

Roman Prymula / Zdroj: YouTube

Aktuálně je Prymula rádcem předsedy vlády a již brzy by mohl získat novou funkci, kterou ještě v České republice nemáme.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Tuto možnost potvrdil Andrej Babiš, když uvedl, že bude navrhovat vládního zmocněnce, který bude mít na starosti vakcinaci.

Bývalý šéf zdravotnictví novou pozici neodmítá a řekl, že to může dělat, pokud to bude potřeba.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Vláda považuje očkování za velmi nadějný krok v bojí s koronavirem, proto tato funkce bude jednou z nejdůležitějších v republice.

Zatím je ale kabinet hodně kritizován, že očkovací kampaň nezvládá. Experti považují vysvětlovací kampaň za neúspěšnou a říkají, že lidi může naopak od očkování odradit. Navíc je vláda obviňovaná, že zaspala s dovozem vakcíny, protože jiné země začínají již hlásí, že dostávají první dávka.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

„Zatím ještě připraveni nejsme, ale teď to intenzivně startuje,“ prohlásil Prymula s tím, že chce během očkovací kampaně využit praktické lékaře.

PSALI JSME: NÁVRAT DO 4. STUPNĚ PROTIEPIDEMICKÉHO SYSTÉMU: PREMIÉR ANDREJ BABIŠ OZNÁMIL, ŽE OPATŘENÍ BUDOU ZPŘÍSNĚNA V PÁTEK 18. PROSINCE

PŘIPOMÍNÁME: VÁCLAV KLAUS MLADŠÍ UŽ PŘIPRAVIL DÁREK POD STROMEČEK SVÉ ŠIKOVNÉ DCEŘE KATEŘINĚ: „POCHOPITELNĚ ČESKÉ, NIKOLI ČÍNSKÉ“

Share