Andrej Babiš navrhl poslanci, aby si změřil IQ: ostrá debata premiéra a poslanců ve Sněmovně

Předseda vlády Andrej Babiš se ostře vyjádřil k opozičním poslancům. Někomu nabídl změřit si IQ, někomu řekl, že je „skutečně nechutná“. Naznačil, že opozice je právě proti Naznačil, že opozice mluví hlavně proti Babišovi.

Poslanec ODS Stanislav Blaha položil premiérovi některé otázky během čtvrtečních interpelacích ve Sněmovně. Zajímal se o to, proč vyšetřování úhynu ryb po vypuštení kyanidu do řeky trvá už 53 dní. Upozornil, že to není poprvé.

Zdroj: YouTube

„Pan poslanec zůstal věrný programu Antibabiš. Nic jiného neumí. A nechte si změřit IQ, ty vaše otázky jsou bez komentáře,“ odpověděl mu Andrej Babiš.

Poslanec KDU-ČSL Marek Výborný se rozhodl bránit poslance ODS a řekl, že takové výroky nemohou v parlamentu zaznívat.

Zdroj: YouTube

Uplynuly téměř dva měsíce a stále není známo, kdo vypustil kyanid do řeky. Mezi možnými variantami někdo naznačuje, že by to mohla být společnost Deza, která je součástí holdingu Agrofert.

Společnost Deza podobné výroky na svou adresu odmítá. Ale Stanislav Blaha říká, že z této společnosti neustále unikají kyanidy.

Zdroj: gettyimages

Případ nyní vyšetřuje Česká inspekce životního prostředí. Na tento případ je uvaleno informační embargo. Výsledky šetření vzorků by měly být hotové do 20. prosince.

Poslankyně Pirátské strany Olga Richterová se premiéra ptala, zda bude dál ministerstvo zdravotnictví zveřejňovat statistiky mrtvých s koronavirem.

Zdroj: gettyimages

Rozhodla se na to zeptat poté, co šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek řekl, že by bylo možné nezveřejňovat statistiky mrtvých každý den. Informoval o tom portál Blesk.

„Vy jste skutečně nechutná, že pořád mluvíte o mrtvých. Vám to dělá radost? Asi jo. Čím hůř pro české občany, tím lépe pro Pirátskou stranu,“ řekl jí Andrej Babiš.

Zdroj: gettyimages

Poté promluvil pirát Mikuláš Ferjenčík, který také přinesl ceduli s nápisem „lhář“. Místopředseda dolní komory Parlamentu Tomáš Hanzel řekl, že doufá, že příště budou interpelace normální.

Andrej Babiš ho vyzval, aby do rozhovoru nezasahoval. Poté pokračoval v řeči o opozičnících. Uvedl, že má fakta o výrocích opozice v různých časových obdobích a všechny tyto výroky byly protichůdné.

Zdroj: YouTube

Například se ostře vyjádřil o předsedovi Pirátské strany Ivanu Bartošovi, který v poslední době vládu kritizuje, že se na druhou vlnu špatně připravila. Přitom na konci srpna Ivan Bartoš kritizoval plošné nošení roušek, které chtěla zavést vláda.

Zdroj: YouTube

Premiér také připomněl opozici oslavy na Karlově mostě, které se konaly v červnu. Akce se jmenovala Prostřený stůl a tehdy tam přišli poslanci jako Dominik Feri a Miroslava Němcová.

PSALI JSME: „PREMIÉR BABIŠ OBJEVIL NOVÉ DNO“: IVAN BARTOŠ ZKRITIZOVAL PŘEDSEDU VLÁDY A PROHLÁSIL, ŽE SE ZA NĚJ STYDÍ

PŘIPOMÍNÁME: MINISTR HAVLÍČEK PROZRADIL, KDY SE DOČKÁME OTEVŘENÍ OBCHODŮ A SLUŽEB: MUSÍME ALE SPLŇOVAT PŘESNÉ PODMÍNKY

Share