Ministr Havlíček prozradil, kdy se dočkáme otevření obchodů a služeb: musíme ale splňovat přesné podmínky

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček pro Právo promluvil o aktuální epidemiologické situaci, a kdy se můžeme dočkat otevření hotelů, obchodů, hospod a jiných podniků.

Havlíček říká, že se situace zlepšuje a máme dobrou tendenci do budoucna. Upřesňuje ale, že se musíme dostat na stupeň číslo 3, aby začalo rozvolňovat.

Zdroj: Youtube

Ministr dodává, že pokud budeme dodržovat pravidla tak se s velkou pravděpodobností začne otevírat na začátku příštího měsíce. „Naší ambicí je, aby se otevřelo všechno,“ řekl Havlíček s tím, že to ale záleží na aktuální situaci.

Nevyhneme se však podle vicepremiéra různým omezením, jako jsou dezinfekční opatření a dávkování počtu lidí v provozovnách.

Zdroj: Youtube

Karel Havlíček varuje, že se letošní Vánoce budou lišit od těch předchozích, ale díky včasné reakci vlády snad stihneme udělat předvánoční nákupy.

Ministr však zatím nedokáže říct, jestli se bude rozvolňovat plošně nebo podle situace v regionech. Je to prý na ministerstvu zdravotnictví, které nový systém připravilo.

Zdroj: Youtube

Havlíček říká, že se nyní podle stupnice rizika nákazy blížíme ke 4. kategorii. „Pokud takhle budeme pokračovat dál, mohli bychom podle našeho názoru být na přelomu listopadu a prosince v kategorii číslo tři,“ prohlásil ministr průmyslu.

Při zprovoznění restaurací budou nejspíš platit pravidla, která budou omezovat počet lidí u jednoho stolu a také celkový počet zákazníků uvnitř. Podobná omezení budou platit i pro bazény.

Zdroj: Youtube

Hotel y lyžování by neměl být problém, pokud se dle slov Havlíčka dostaneme na třetí úroveň.

Horší situace je s kulturními a sportovními akcemi. Tam se nepočítá s velkým rozvolňováním, aby se nescházelo mnoho lidí n jednom místě.

Zdroj: Youtube

Havlíček nakonec vyzval lidi, aby byli o svátcích obezřetní a nespoléhali na to, že to nějak dopadne. Jinak se prý nevyhneme novým restrikcím.

PSALI JSME: PRYMULA PROSÍ VYDRŽET JEŠTĚ DVA TÝDNY, ABY JSME SI V KLIDU UŽILI VÁNOC: ROZVOLŇOVÁNÍ ZATÍM NEDOPORUČUJE

PŘIPOMÍNÁME: JAN BLATNÝ CHCE NAVRHNOUT PRODLOUŽENÍ NOUZOVÉHO STAVU O 30 DNÍ: „JE TO PRO BLAHO VŠECH LIDÍ,“ ŘEKL MINISTR ZDRAVOTNICTVÍ

Share