„Nemám pro vás dobré zprávy“: Babiš varuje před zhoršením situace, pokud se nebudou dodržovat nařízení, vadí mu shlukovaní lidí na náměstích a v hospodách

Skóre protiepidemického systému PES se znovu zvýšilo a nyní se drží na 4. stupni. Předpokládá se, že může za to shlukování lidí v restauracích a na vánočních trzích. O situaci promluvil i předseda vlády Andrej Babiš ve svém pravidelném hlášení.

Apeluje k lidem, kteří opatření nedodržují. „Proč to děláte? Abychom měli zkažené Vánoce a museli Českou republiku uzavřít?“ říká.

Zdroj: gettyimages.com

Na začátku „Čau, lidi“ premiér prohlásil, že nemá pro nás dobré zprávy a ničím nemůže potěšit. Babiš tak reagoval na shlukování lidí ve velkých počtech na náměstích a v restauracích.

V Praze se například ve velkém slavil Mikuláš na Staroměstském náměstí. Na snímcích bylo vidět, že mnoho lidí ani nemělo roušku.

Zdroj: gettyimages.com

„Podle pravidel tam mělo být na 50 lidí,“ uvedl předseda vlády s tím, že nechápe, proč jsou zde povoleny stánky s občerstvením.

Babiš v prohlášení řekl, že podobná situace byla také v Brně. Jako důsledek prý máme zvýšení skóre PES, které je nyní 64. Zvedlo se dle premiéra i reprodukční číslo.

O dodržování vládních opatření prosí i ministr zdravotnictví Jan Blatný. Tvrdí, že nezodpovědní lidé kazí situaci ostatním. Šéf rezortu chce, abychom se chovali stejně jako na jaře.

Babiš si také rýpnul do primátora Prahy Zdeňka Hřiba, který by podle něho měl řešit kauzu s tajným klubem, kde policisté objevili více než stovku mladých lidí. Vytkl mu a dalším některým politikům, že v tuto chvíli mají čas na protesty.

Zdroj: youtube.com

Následně ministerský předseda uvedl, že nechápe, proč v Praze je povolen prodej občerstvení a omezen provoz MHD po 22. hodině.

Babiš chce, aby všichni byli zodpovědní a nevrátili jsme se do 4. stupně. Rovněž poděkoval zdravotníkům a dalším službám za jejich práci.

PSALI JSME: SCHILLEROVÁ TVRDÍ, ŽE SITUACE JE SLOŽITÁ A MŮŽE DOJÍT K UZAVŘENÍ RESTAURACÍ: CHCE TAKÉ JEDNAT O ZVÝŠENÍ NEMOCENSKÉ PRO NAKAŽENÉ KORONAVIREM

PŘIPOMÍNÁME: DEMONSTRACE PROTI VLÁDĚ V PRAZE: HROMADNÉ PORUŠENÍ OPATŘENÍ V CENTRU HLAVNÍHO MĚSTA

Share