Miroslav Kalousek:“Vláda zaspala chytrou karanténu. Teď ani není schopná poskytnout zemi její rozpočet“, předseda TOP 09 uvedl, že návrh rozpočtu na rok 2021 by se dal vyhodit, nebudou ho podporovat

V pátek se poslanci sněmovny budou znovu zabývat návrhem rozpočtu na příští rok. Vláda navrhla rozpočet se schodkem 320 miliard korun, ale mezi poslanci nezískala dostatečnou podporu. Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek uvedl, že premiér stále nepřesvědčil poslance. Řekl to ve Snídani s Novou na TV Nova.

Předseda vlády Andrej Babiš a ministryně financí Alena Schillerová se ve čtvrtek sešli se zástupci různých poslaneckých klubů.

Miroslav Kalousek / Zdroj: YouTube

Snažili se dohodnout na rozpočtu na příští rok. Opozice ale odmítá podpořit takový návrh rozpočtu, který navrhuje vláda.

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 a bývalý ministr financí Miroslav Kalousek řekl, že je nepřesvědčili. Dodal, že předseda vlády asi nechápe, kdy se řeší rozpočet.

Miroslav Kalousek / Zdroj: YouTube

Miroslav Kalousek uvedl, že se tak stalo ještě před dvěma měsíci, kdy se řešily příjmy, výdaje a schodek rozpočtu. S takovými čísly nesouhlasili a chtěli je přepracovat.

„Chceme, aby rozpočet odpovídal realitě a byl ve výdajích úspornější,“ řekl Miroslav Kalousek. Podle něj si náš stát takové výdaje nemůže dovolit.

Miroslav Kalousek / Zdroj: YouTube

Nelíbí se mu například, že se zvyšuje státní aparát, zvyšuje se počet státních zaměstnanců. Například za posledních 6 let se státní aparát zvýšil o 70 tisíc zaměstnanců.

Podle něj si stát nemůže dovolit tolik zaměstnanců, jejichž platy jsou vypláceny z daní. Za další velký problém považuje velké dotace velkým firmám, podle něj je to neefektivní.

Miroslav Kalousek / Zdroj: YouTube

Před několika dny komunistická strana odmítla podpořit tento návrh rozpočtu. TOP 09 už dříve odmítla hlasovat pro tento návrh.

Miroslav Kalousek označil tento návrh rozpočtu za mrtvý dokument, který by se měl dávno vyhodit. Jejich strana to proto podporovat nebude.

PSALI JSME: ČESKO VZPOMENE NA VÁCLAVA HAVLA PRŮVODEM V PRAZE: PIETNÍ AKCE BUDOU TAKÉ PROBÍHAT ONLINE

PŘIPOMÍNÁME: EXMINISTR PRYMULA ODMÍTL NABÍDKU PREMIÉRA BABIŠE: NEZAMLOUVÁ SE MU SYSTÉM ŘÍZENÍ OČKOVÁNÍ

Share