„Nekomunikují, nespolupracují“: Dominik Feri zkritizoval špatnou komunikaci na ministerstvu zdravotnictví a nevěří v úspěch nového protiepidemického systému Blatného

Opozice od začátku epidemie požadovala po vládě plán, dle kterého bude bojovat s koronavirem. Ministr zdravotnictví Jan Blatný proto v pátek představil nový Protiepidemický systém, kterému ale moc nevěří poslanec TOP 09 Dominik Feri.

V pořadu Interview Plus uvedl, že má velké pochybnosti ohledně prosazení systému v praxi.

Zdroj: youtube.com

Ferimu na tabulce vadí, že všechny její stupně vyžadují nouzový stav, který poslance údajně nechtějí udržovat během příštích několika měsíců.

„Pak ale ministerstvo připravilo systém, který je líbivý, je to pěkná tabulka, ale v praxi zcela neprosaditelný,“ říká poslanec, který očekává, že Blatný brzy bude systém přepracovávat.

Zdroj: youtube.com

Stejně tak má pochybnosti o tom, že ve čtvrtek Sněmovna prodlouží nouzový stav o 30 dnů.

Nejspíš to podle Dominika Feri bude kratší doba.

Poslanec TOP 09 se jako jeden z mála opozičních politiků rozhodl pomoc vládě a navrhnul vytvořit web covid.gov.cz, kde jsou shrnuty všechny aktuální opatření. Stránky jsou již přístupné.

Zdroj: youtube.com

Tímto ale jeho pomoc končí. Uvádí však, že podobný web měl vzniknout dávno. Problémem ale podle poslance je rezortismus, kdy jednotlivá ministerstva mezi sebou soutěží, protože mít své výdělky.

Feri dodává, že kdyby stránky vznikly ještě na začátku epidemie, nebyla by tak zatížená koronavirová informační linka 1221 a hygienické stanice. které musí zvládat velké množství dotazů od veřejností, která neví, kdy a jaká opatření platí.

Zdroj: youtube.com

Nakonec se poslanec opřed do ministra zdravotnictví Jana Blatného a vytkl jeho resortu mizernou komunikaci. „Nekomunikují, nespolupracují. To je něco, na co se budu ministra muset ještě ptát,“ ukončil Feri.

Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: MINISTR BLATNÝ PROMLUVIL O TOM, JAK SE DOSTAL DO VEDENÍ RESORTU. TVRDÍ, ŽE MANŽELKA BYLA ZE ZAČÁTKU PROTI TOMUTO ROZHODNUTÍ

PŘIPOMÍNÁME: „SAMOTNÁ VAKCÍNA NEZASTAVÍ PANDEMII“: WHO VARUJE PŘED USPOKOJENÍM Z POZITIVNÍCH ZPRÁV O MOŽNÝCH VAKCÍNÁCH PROTI KORONAVIRU

Share