Ministr Blatný promluvil o tom, jak se dostal do vedení resortu. tvrdí, že manželka byla ze začátku proti tomuto rozhodnutí

Ještě před nedávnem většina Čechů nevěděl, kdo je Jan Blatný. Ze dne na den se ale všechno změnilo a dětský hematolog je nyní jedním z nejsledovanějších politiků v zemí, který rozhoduje, jak budeme s koronavirovou epidemií bojovat.

Tvrdí, že manželka ze začátku s jeho rozhodnutím vést ministerstvo zdravotnictví nesouhlasila. Musel se vzdát svých pacientů a obětovat částečně i rodinný život.

Zdroj: youtube.com

Jan Blatný pro Blesk uvedl, že v Praze tráví nyní většinu času a domů do rodného Brna jezdí maximálně jednou za týden. „Mám v Praze kde bydlet, ale nepřestěhoval jsem se sem,“ říká ministr.

Šéf resortu tvrdí, že mu nyní čas běží mnohem rychleji než normálně. Věří ale, že vše zvládá a ministerstvo zdravotnictví funguje správně.

Zdroj: youtube.com

Blatný poznamenal, že zaměstnanci na ministerstvu jsou velice vstřícní a ráno se do práce těší, i když tam tráví 14-16 hodin denně.

„Když jsem nabídku dostal, volal jsem nejdříve své ženě,“ prozradil Blatný, když ho pozvali nahradit v křesle ministra Romana Prymulu. Dětský hematolog říká, že manželka ze začátku byla proti, ale krátce na to mu řekla, že ho podpoří, pokud se rozhodne resort vést.

Zdroj: youtube.com

Blatného vládě doporučil ředitel Fakultní nemocnice Brno Jaroslav Štěrba, který původně byl také kandidátem na post ministra zdravotnictví. Tuto informaci potvrdil i premiér Andrej Babiš.

Blatnému v Brně zůstali nejen blízcí lidé, ale i pacienti. Je ovšem přesvědčen, že jeho kolegové ho nahradí a pacienti budou v dobrých rukou. „Některé pacienty s kolegy konzultuji i nyní,“ uvedl ministr s tím, že ve své funkci nebude nejspíš zůstávat dlouho.

Zdroj: youtube.com

„Své působení na ministerstvu považuji za časově omezenou misi,“ říká Blatný a dodává, že chce pomoct dostat situaci pod kontrolu. Slibuje, že práci bude vykonávat na maximum.

Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: LIDEM ZE VŠECH PROTIKORONAVIROVÝCH NAŘÍZENÍ NEJVÍC VADÍ ZAVŘENÉ ŠKOLY, VYPLÝVÁ Z PRŮZKUMU

PŘIPOMÍNÁME: KDO MÁ NÁROK NA ROUŠKOVNÉ VE VÝŠI 5 000 KORUN: MANUÁL K ZÍSKÁNÍ FINANČNÍHO PŘÍSPĚVKU

Share