„Sami jsme si ušili roušky, sami se budeme trasovat“: Miroslav Kalousek pustil se do vlády a říká, že vláda Babiše přesahuje všechny možné meze

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch je ostře kritizován za to, že včera oznámil o povinném nošení roušek uvnitř budov po celé České republice. V neděli ještě tvrdil, že plošná opatření v Česku nebudou.

Zdroj: irozhlas.cz

Veřejnosti také vadí, jak své rozhodnutí oznámil. Vyvolalo to mnoho otázek.

Zdroj: Twitter

Hospodářská komora ČR na svých sociálních sítích uvedla, že není správné, když ministr uvádí takovou informaci na Twitteru bez dalších vysvětlení a plánu, jak opatření realizovat.

V prohlášení Hospodářské komory se také píše o tom, že rozhodnutí o plošném nošení roušek popírá tvrzení o rozhodování dle mapy a semaforu.

Zdroj: Facebook

Ozvala se také opozice. Předseda ODS Petr Fiala uvedl, že vláda nezvládá situaci, jelikož tvrdila, že plošná opatření zavádět nebude a bude využívat, semafor, chytrou karanténu a jiné prostředky. Aktivitu vlády považuje za chaos, který trvá již šest měsíců.

Zdroj: ods.cz

Předsedá Senátu Miloš Vystrčil je také přesvědčen, že vláda nesmí postupovat chaoticky. Chce vidět průzkumy, které ukážou, že roušky jsou nezbytné.

Miroslav Kalousek říká, že vláda Babiše přesahuje všechny možné meze a ukazuje svou neschopnost.

Zdroj: twitter Miroslav Kalousek

Zdroj: miroslav-kalousek.cz

Přidal se i bývalý europoslanec Petr Ježek (HLAS). Ironicky prohlásil, že nyní situaci vyřeší roušky a není potřeba přemýšlet o dostupném testování či efektivním trasování kontaktů nakažených.

Zdroj: Twitter

Dle Víta Rakušana (STAN) vláda je rizikem pro lidi a šíří nejistotu. „Vláda jedná hloupě a nebezpečně,“ prohlásil předseda hnutí a dodal, že ministr zdravotnictví je nekompetentní.

Pirát Ivan Bartoš sice podporuje návrh nošení roušek, ale je přesvědčen, že vláda s premiérem nezvládli přípravu na druhou vlnu nákazy.

Zdroj: barrandov.cz

Adam Vojtěch ne středu uvedl, že žádá lidi, aby byli zodpovědní a dodržovali se základních bezpečnostních pravidel. Jedině tak prý zvládneme tuto složitou situaci.

Zdroj: e15.cz

Share