Babiš: „Česko má před sebou těžký podzim,“ předseda vlády řekl, že podle něj si Česko už nemůže dovolit ekonomická opatření a vyzval lidi, aby byli zodpovědnější za své zdraví a zdraví druhých

Předseda vlády Andrej Babiš uvedl, že letošní podzim bude pro Česko těžký. Když to řekl, měl na mysli situaci s koronavirem, protože za poslední týden se nakazilo velmi mnoho lidí. Premiér to řekl ve středu na Národním průmyslovém summitu v Praze.

Andrej Babiš řekl, že podle něj si Česko už nemůže dovolit nějaká opatření ekonomického charakteru. Plánovaný schodek státního rozpočtu už činí půl bilionu korun.

Zdroj: Ladislav Křivan, MAFRA

Před několika měsíci taková opatření téměř zastavila ekonomiku, čímž ji velmi poškodila. Vláda proto podle premiéra už nic takového dělat nebude.

Předseda vlády také řekl, že nyní se řada lidí začala chovat, jako by virus už byl poražen, ale to vůbec není pravda. Lidé by měli být zodpovědní za své zdraví a zdraví ostatních lidí.

Zdroj: Petr Horník, Právo

Andrej Babiš řekl, že nyní je hlavním cílem vlády ochránit občany, kteří patří do rizikových skupin. Nyní do těchto skupin patří všichni důchodci a lidé nad 50 let, kteří mají vážné chronické onemocnění.

„Máme velký zájem, abychom se vrátili do normálního společenského, kulturního a sportovního života,“ řekl Andrej Babiš.

Premiér opět připomněl základní pravidla, která se pomáhají zachránit před nákazou koronavirem. Samozřejmostí je to nošení roušek, bezpečné rozestupy a dodržování hygienických pravidel.

Zdroj: Petr Horník, Právo

Premiér proto požádal všechny, aby byli odpovědní. Poté odletěl do Vídně.

Ve čtvrtek vstoupí v platnost nová pravidla pro nošení roušek. Nyní bude nutné zakrývat ústa a nos ve všech vnitřních prostorách všech budov.

Zdroj: Facebook

Také premiér hovořil o tom, že všichni pozitivně testovaní by mohli pomoci hygienikům. Mohli by sami poskytovat kontakty na ty lidi, se kterými byli v posledních dnech v kontaktu.

Poté, co se v Česku zvýšil počet nových případů nákazy, uvažují některé země o tom, že by Prahu označily za rizikový region. Právě v Praze bylo nejvíce nových případů nákazy.

Share