Nová omezení od středy: Česká republika bude zatím ve třetím stupni, opatření se budou týkat restaurací, hospod, barů, klubů a trhů

Ve středu budou opět zpřísněna některá opatření. To bude provedeno bez ohledu na protiepidemický systém. Česká republika bude zatím ve třetím stupni, ale budou zavedena některá omezení pro restaurace.

Bude omezena doba provozu restaurací, hospod, klubů, barů a restaurací v hotelech o 2 hodiny, to znamená, že nyní budou muset zavírat ve 20 hodin.

Ilustrační foto Zdroj: gettyimages.com

To znamená, že po 20:00 nebudou moci pracovat a prodávat ani ani přes okénko. Také nebudou moci po celý pracovní den prodávat přes okénko alkohol.

Stalo se tak kvůli novému omezení a právě od středy bude zakázáno pít alkohol na veřejnosti. Zakázán bude také prodej alkoholu a občerstvení na trzích.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Pro obchody a další služby se ale nic nezmění. Index rizika podle protiepidemického systému PES má 64 bodů, tedy odpovídá 4. stupni, ale žádná další opatření zatím nejsou plánována.

Zatím ale zůstává trochu neznámého, například kdy se otevřou lyžařská střediska.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Před časem ministr zdravotnictví Jan Blatný hovořil o tom, že lyžařská střediska by se mohla otevřít 18. prosince. V pondělí ale uvedl, že situaci to zatím neumožňuje.

PSALI JSME: BLATNÝ POVAŽUJE OMEZENÍ PROVOZU HOSPOD ZA ÚČINNÝ KROK: CHCE ALE PŘEDEJÍT UZAVŘENÍ OBCHODŮ V BUDOUCNU

PŘIPOMÍNÁME: MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ ZVEŘEJNILO STRATEGII OČKOVÁNÍ PROTI KORONAVIRU: ČESKO SI OBJEDNALO 10 MILIONŮ DÁVEK

Share