Blatný považuje omezení provozu hospod za účinný krok: chce ale předejít uzavření obchodů v budoucnu

Ministr zdravotnictví Jan Blatný pro Rádio Z uvedl, že vláda nemá v plánu zpřísňování opatření, pokud situace bude zůstávat stejná jako dnes. Do 4. stupně se Česko údajně může dostat, pokud denně bude přibývat vice než 6 tisíc nových případů denně.

V tomto případě ale už ministr nechce znevýhodňovat malé podnikatele a umožnit jim fungovat s dodržováním pravidel jako ve velkých obchodech.

Zdroj: youtube.com

I když rizikové skóre aktuálně je na úrovni 4. stupně, vláda zatím nechce opouštět 3. stupeň. Pro šéfa zdravotnictví důležitý je počet lidí v nemocnicích, který podle statistik stále klesá.

„Kromě rizikového skóre zohledňujeme i další parametry, které odpovídají šíření nákazy, zejména zatížení nemocničního systému a reprodukční číslo,“ řekl Blatný s tím, že rezort zatím chce počkat.

Zdroj: youtube.com

Poslední úprava opatření ohledně provozní doby restaurací a konzumaci alkoholu je podle Blatného směřovaná na omezení shlukování lidí. Ministr dodává, že v sousedních zemích stravovací zařízení jsou uzavřená a zásah považuje za účinný.

Jan Blatný ujistil, že se přechod do vyššího stupně neočekává, pokud situace bude stabilní. Do čtyřky se Česko posune, pokud se počet nakažených bude zvyšovat.

Zdroj: youtube.com

Jedná se ale o umožnění provozu pro malé obchody s dodržováním pravidla, které určuje plochu pro jednoho zákazníka v podniku.

O otevření skiareálů se zatím Blatný nechce bavit a bude sledovat údaje v tomto týdnu. Pokud denní přírůstky nepřesáhnou 6 000 a zůstanou na úrovní 4 000 případů denně, ministerstvo může být benevolentnější.

Zdroj: youtube.com

Ministr očekává, že se na přelomu roku k nám dostane vakcína a očkování začne v lednu nebo únoru. Blatný rovněž odmítl zpřísňování v regionech. To by způsobilo přesun občanů z omezených krajů do těch bezpečnějších.

PSALI JSME: KARANTÉNA NĚMECKU NEPOMOHLA: ČÁST ZEMĚ VOLÁ PO PŘÍSNÉM LOCKDOWNU

PŘIPOMÍNÁME: BUDEME NUCENI ŽÍT S VIREM, POKUD SE NEPROOČKUJEME: UVEDL MINISTR VNITRA JAN HAMÁČEK PO SETKÁNÍ S PREZIDENTEM MILOŠEM ZEMANEM NA HRADĚ

Share