Piráti budou jednat o koalici se STAN před volbami do Sněmovny: Chtějí zvítězit a ukončit vládu Babiše

V pondělí Pirátská strana na svém stranickém fóru informovala o tom, že začíná jednání s hnutím STAN o koalici před volbami do Sněmovny v roce 2021. Před tím ale členové strany několik týdnu o tom debatovali a čtyři dny hlasovali.

Zdroj: youtube.com

Pro koalici se Starosty hlasovalo 81 % Pirátů, proti 26 %. Celkem se hlasování zúčastnilo 80 procent Pirátů.

Předseda strany Ivan Bartoš na Facebooku uvedl, že výsledek hlasování je signálem toho, že spolupráce se STAN má smysl. Předpokládá, že společně mohou ve volbách zvítězit, pokud se shodnou na programových bodech a kandidátech.

Před tím než jít do koalice, Pirátská strana připravila analýzu, která byla zveřejněná ještě v polovině října. Následně členové strany měli možnost předkládat jiné návrhy ohledně začátku jednání se STAN.

Zdroj: youtube.com

Ivan Bartoš již psal, že Babišova vláda táhne Českou republiku dolů a je potřeba hledat možnosti, jak jeho vládnutí zastavit. Proto vedení strany otevřeně chtělo jednat o předvolební koalici.

Teď Piráti během měsíce musí připravit finální koaliční smlouvu, kterou pak bude schvalovat jejích Celostátní fórum.

„Rozhodnutí vítám. Čeká nás velmi složitý měsíc a hodiny vyjednávání,“ prohlásil šéf Starostů Vít Rakušan.

Začátek jednání se STAN uvítal i primátor Prahy Zdeněk Hřib, který o tom napsal na svém Facebooku.

Podpořil jednání také senátor Lukáš Wagenknecht (Piráti) s tím, že opozice musí předložit alternativu současné vládě, která podle něho ničí všechno kolem sebe.

Ve hlavním městě STAN a Piráti tvoří koalici a společně již kandidovali na v krajských volbách na Olomoucku. Společně obdrželi dobrý výsledek mají hejtmana Josefa Suchánka (STAN).

Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: BABIŠ SE OMLUVIL RICHTEROVÉ POTÉ, CO SE DO NÍ OSTŘE OPŘEL VE SNĚMOVNĚ BĚHEM INTERPELACÍ

PŘIPOMÍNÁME: ROMAN PRYMULA BUDE POMÁHAT ANDREJI BABIŠOVI NA ÚŘADU VLÁDY: BÝVALÝ MINISTR ZDRAVOTNICTVÍ SE STANE PORADCEM PREMIÉRA

Share