Bývalého prezidenta Klause prošetřuje policie: přišel si připomenout 17. listopad na Národní třidu bez roušky

Exprezident Václav Klaus přišel na Národní třidu připomenout si 17. listopad 1989. Mezi politiky však byl jediný, kdo neměl nasazenou roušku na ústech a nosu. Měl ji pod bradou i během rozhovoru s novináři. Případem se již zabývá policie.

Zdroj: youtube.com

„Ze zákona se nemůžeme vyjadřovat ke konkrétním osobám,“ uvedli v policii a dodali, že měli dvě možnosti, jak postupovat. Tou první byla pokuta do 10 tisíc na místě nebo přestupek oznámit. Pražští policisté se dle mluvčího Jana Daňka rozhodli pro druhou variantu.

Nyní bývalému prezidentovi hrozí pokuta až 2 miliony Kč. Není to poprvé, co Klaus byl na veřejnosti bez roušky. Už se to stalo 28. října u Obecného domu v Praze. Tam dokonce nezakrýval nos a ústa, když si povídal s lidmi s rizikových skupin.

Václav Klaus ovšem nedávno pro ČTK prohlásil, že to dělá programově a nemyslí si, že děla něco špatně. „Považoval bych za nedůstojné, kdybych dělal, co dělá řada našich politiků, že se začne omlouvat,“ řekl exprezident a kromě toho označil příznivce roušek za vítače migrantů.

V rozhovoru na Národní třídě Klaus prohlásil, že jsme měli v zemi demokracii v předchozích 31 letech. Nyní se to ale podle něho změnilo a dnešní oslavy jsou spíše nostalgií.

Bývalý prezident tvrdí, že lidé jsou zastrašování a musí se podřizovat přísným omezením. Klaus také předpokládá, že lidé čím dál méně věří, že se vrátíme k normálnímu životu.

Zdroj: youtube.com

Navíc Václav Klaus dodal, že dnes vítězí manipulace a je povolená jenom jedná pravda. Politik upozornil, že se v zemi zavádí cenzura.

Nakonec uvedl, že se to netýká pouze České republiky. Podobná situace podle exprezidenta vládne c celém západním světě.

Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: 17. LISTOPAD DEN BOJE ZA SVOBODU A DEMOKRACII: BABIŠ PŘIŠEL UCTÍT PAMÁTKU A NIKDO PROTI NĚMU NEPROTESTOVAL, ALE HAMÁČEK MĚL MÉNĚ ŠTĚSTÍ

PŘIPOMÍNÁME: MINISTR BLATNÝ PROMLUVIL O TOM, JAK SE DOSTAL DO VEDENÍ RESORTU. TVRDÍ, ŽE MANŽELKA BYLA ZE ZAČÁTKU PROTI TOMUTO ROZHODNUTÍ

Share