Babiš tvrdí, že vláda se o své občany postará a není důvod k depresím: premiér ve svém pořadu řekl, že patříme mezi „nejlepší v Evropě“

Česká republika se dle aktuálních dat dostala do složité koronavirové situace. V tomto těžkém období ale premiér Andrej Babiš na sociálních sítích prohlásil, že Česko patři mezi „nejlepší v Evropě“ ihned v několika aspektech.

Zdroj: Gettyimages

„Teď samé dobré zprávy,“ řekl předseda vlády ve svém pořadu na Facebooku. Babiš říká, že nezaměstnanost klesla na 3,7 % a práci nyní hledá 271 000 lidí. Dle politika toto číslo je menší než bylo v září.

Navíc dodává, že některé společnosti stále nemají dostatek zaměstnanců. Premiér se však nezmínil o tom, že se stát některé firmy dotuje a často se jedná o umělá čísla nezaměstnanosti.

Následně Babiš prohlásil, že podle Mezinárodního měnového fondu hrubý domácí produkt (HDP) v přepočtu na obyvatele je v České republice lepší než ve Španělsku a Itálii.

Zdroj: Gettyimages

Ministerský předseda rovněž dodal, že podle MMF se v do roku 2025 posuneme ještě výš a dostaneme se před Nový Zéland a Japonsko.

„Takže já myslím, že to jsou skvělé zprávy, proto není potřeba podléhat nějakým depresím, protože zkrátka my se o vás postaráme,“ řekl Andrej Babiš s tím, že díky vládním programům lidé a společnosti dostanou kompenzaci za své ztráty během koronakrize.

Zdroj: Gettyimages

V posledních týdnech je Česká republika také ne vrcholu smutných žebříčků. Máme třetí nejhorší údaj na světě v počtu nakažených v přepočtu na 100 tisíc obyvatel. ČR se také dokonce stala nejhorší zemí v počtu úmrtí k počtu obyvatel za uplynulý týden.

Zdroj: Gettyimages

PSALI JSME: NÁVRH VYHLÁSIT 16. LISTOPADU DEN VOLNA SE JANU HAMÁČKOVI LÍBIL: ROZHODUJÍCÍ ALE BUDE POSTOJ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ

PŘIPOMÍNÁME: ODBORNICI VARUJÍ: JAKOU HODNOTU MUSÍ MÍT REPRODUKČNÍ ČÍSLO, ABY MÍT PANDEMII POD KONTROLOU

Share