Nikdy neměla zakrytý obličej: Britská královna se poprvé objevila na veřejnosti v roušce

Královna Alžběta II. uctila při soukromém obřadu ve Westminsterském opatství sté výročí pohřbu neznámého vojína z první světové války.

94letá královna, která se zřídka objevuje na veřejnosti kvůli pandemii koronaviru, se poprvé objevila na veřejnosti v roušce.

Alžběta II. položila na hrob vojína speciálně vyrobenou kopii své svatební kytice s orchidejemi a myrtou. Historie této tradice sahá až do roku 1923, kdy matka královny položila kytici u vchodu do opatství na památku svého bratra Ferguse, který byl zabit v bitvě u Loosu v roce 1915.

Neznámý vojín se stal symbolem smutku pro rodiny obětí a všechny ty, kteří zemřeli v první světové válce, ale jejichž místa smrti nebyla známa nebo jejichž těla zůstala neznámá.

Pro tuto událost si britská královna vybrala elegantní černý outfit.

Princ Charles s princem Williamem, vévodkyní Camillou a Catherine sledováli z balkonu paláce. Zástupci královské rodiny se oblékli do černé a drželi rozestupy.

Na pamětní den si Kate Middleton zvolila elegantní kabát od své oblíbené značky Alexander McQueen. Vévodkyně z Cambridge doplnila svůj vzhled náušnicemi s diamanty a perlami (dárek od královny) a makovou brož.

PSALI JSME: JSOU SPOLU UŽ 78 LET: KRÁLOVNA ALŽBĚTA II. VYRAZILA NA RANDE SE SVÝM 99LETÝM MANŽELEM

PŘIPOMÍNÁME: KRÁLOVSKÁ RODINA SE ROZROSTE: KRÁLOVNA ALŽBĚTA II. SE TĚŠÍ NA DALŠÍ PRAVNOUČE

Share