V Lanech probíhala jednání premiéra Andreje Babiše a prezidenta Miloše Zemana: prezident se chystá do Sněmovny podpořit rozpočet s rekordní sekerou 320 miliard

V Lanech ve čtvrtek probíhala jednání premiéra Andreje Babiše a prezidenta Miloše Zemana ohledně návrhu státního rozpočtu. Informoval o tom Hrad a předseda vlády.

Hlava stádu se pravidelně setkává s Andrejem Babišem u večeře. Tentokrát se jednalo o mimořádnou schůzku.

Zdroj: Youtube

Politici dle slov premiéra mluvili o budoucím rozpočtu. „Vždy na podzim pan prezident věnuje zvýšenou pozornost projednávání návrhu státního rozpočtu na příští rok,“ uvedl mluvčí Hradu Jiří Ovčáček a dodal, že Miloš Zeman dorazí na projednávání rozpočtu v Parlamentu.

Zdroj: Gettyimages

Po schůzce s Babišem, prezident si také promluvil s šéfkou státní kasy Alenou Schillerovou. Ta v rozpočtu pro příští rok navrhuje schodek 320 miliard korun. Dle doporučení rozpočtového výboru ve Sněmovně příjmy státu by měly činit 1 488 miliard Kč a výdaje 1 808 miliard.

Výbor také doporučuje premiérovi zrušení superhrubé mzdy. Pro rozpočet to ale bude znamenat ztrátu přibližně 52 miliard Kč, s čím návrh rozpočtu zatím nepočítá.

Zdroj: Youtube

Rozpočtový výbor podporuje Babišů návrh s 15 a 23 procentním zdaněním hrubé mzdy. Odmítá však návrh vicepremiéra Jana Hamáčka, který prosazuje sazby 19 a 23 procent.

Zdroj: Youtube

Dle koaliční dohody vláda musí předkládat podobné zákony pouze společně.

Zdroj: Youtube

PSALI JSME: TOMÁŠ PETŘÍČEK NAVRHL DOČASNĚ ZRUŠIT PLACENÍ POPLATKY ZA PARKOVÁNÍ: PROTI TAKOVÉMU NÁVRHU SE ALE VYSLOVIL MINISTR KAREL HAVLÍČEK A NENÍ S TÍM SPOKOJEN ANI MAGISTRÁT PRAHY

PŘIPOMÍNÁME: RÁNO BYLA ZVEŘEJNĚNA NOVÁ DOJEMNÁ PÍSEŇ KARLA GOTTA

Psali jsme: Proč diváci po MasterChefu kritizovali Pavlínu Lubojatzky: co řekl Zdeněk Pohlreich

Share