Tomáš Petříček navrhl dočasně zrušit placení poplatky za parkování: Proti takovému návrhu se ale vyslovil ministr Karel Havlíček a není s tím spokojen ani magistrát Prahy

Český ministr zahraničí Tomáš Petříček navrhl dočasně zrušit placení poplatky za parkování. Proti takovému návrhu se ale vyslovil ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček. S takovým návrhem není spokojen ani magistrát Prahy.

Ministr zahraničí Tomáš Petříček řekl, že podle něj by bylo dobré v době nouzového stavu v naší zemi povolit parkování zdarma. Řekl, že teď lidé moc nejezdí, ale jen v případě potřeby.

Zdroj: YouTube / DVTV

Proto se domnívá, že nyní není nutné komplikovat život občanům. Ministr se obrátil na Pražský magistrát a ministra dopravy.

„Navrhuji Praze i ministru Havlíčkovi dočasně zastavit vybírání poplatků za parkování v zónách,“ řekl Tomáš Petříček.

Zdroj: YouTube

Řekl také, že na jaře už se to povedlo a ta zkušenost byla úspěšná. Podle něj by takový krok od vlády mohl přispět ke zlepšení odpovědného chování občanů.

Zdroj: YouTube

Pražský magistrát a ministr dopravy Karel Havlíček se ale proti takovému návrhu ohradili. Podle ministra by zrušení nemělo být plošně.

Dodal, že to musí řešit jednotlivé obce a městské části. Říká, že každá obce nebo část města to vnímá jinak. Takové rozhodnutí proto podle něj není třeba dělat centrálně. Také podle něj je většina stále proti.

Zdroj. YouTube

Náměstek primátora Prahy pro oblast dopravy Adam Scheinherr řekl, že ještě na jaře vláda pozastavila fungování modrých zón a že během druhé vlny už podobné kroky neplánovala.

Zdroj: YouTube / BusinessInfo.cz

Vysvětlil, že na jaře se kvůli velkému počtu modrých zón objevily problémy s průjezdem ulic například pro sanitky. Také pro sanitky bylo problematické zaparkovat u domu nemocných.

Zdroj: YouTube

Podle jeho názoru tehdy vzniklo více problémů, než z toho výhod. Například to také vadilo obyvatelům těch domů, u kterých byly takové modré zóny.

Zdroj: YouTube

Nouzový stav byl vyhlášen 5. října a zatím je v provozu do 20. listopadu. Je pravděpodobné, že kabinet požádá parlament o prodloužení.

PSALI JSME: PRAŽSKÝ MAGISTRÁT A HYGIENICI BUDOU VYŠETŘOVAT PŘÍPAD MIROSLAVA KALOUSKA: POSLANEC MŮŽE DOSTAT POKUTU AŽ 10 TISÍC KORUN

PŘIPOMÍNÁME: NOVÉ ZMĚNY PRAVIDEL PRO POBÍRÁNÍ DŮCHODU V DOBĚ NOUZOVÉHO STAVU: ROZŠÍŘIL SE POČET LIDÍ, KTEŘÍ SI MOHOU VYZVEDNOUT DŮCHOD

Share