Ve čtvrtek přibylo 13 231 nových případů: největší nápor na nemocnice se očekává v příštím týdnu

Ve čtvrtek české laboratoře potvrdily nákazu koronavirem u 13231 lidí. Je to mírný pokles ve srovnání se středou, kdy padl poslední rekord. Epidemie si vyžádala už 4330 obětí. Údaje zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Zdroj: Youtube

Od začátku šíření nákazy v České republice se nakazilo již téměř 392 tisíc lidí a více než 214 tisíc se už uzdravili. V posledních dnech počty nakažených výrazně nerostou, ale o pokles zatím také nejde.

Za poslední čtyři pracovní dyn průměrně přibývalo 12,5 tisíce nových případů denně.

Zdroj: Gettyimages

Dle posledních údajů 8236 pacientů aktuálně potřebují lékařskou péči a přibližně 1200 z nich jsou ve vážném stavu. Roste také počet obětí, které si epidemie vyžádala. Během tohoto týdne zemřelo již 726 lidí.

Zdroj: Youtube

Nejde dolů ani podíl nakažených k počtu provedených testů. Většinou každý třetí test je pozitivní. V úterý toto číslo dosáhlo rekordní hodnoty 34,85 %.

Zdroj: Gettyimages

Na Pelhřimovsku a Vsetínsku bylo za posledních 7 dní zaznamenáno přes tisíc nových případů v přepočtu na 100 tisíc obyvatel.

Největší nápor hospitalizovaných je očekáván v příštím týdnu, a proto odbornici budou žádat rezort zdravotnictví zachovat stávající opatření ještě dva až tři týdny.

Zdroj: Gettyimages

PSALI JSME: NĚKTEŘÍ ODBORNÍCI CHTĚJÍ SOUČASNÁ OPATŘENÍ PRODLOUŽIT, JINÍ JE CHTĚJÍ ZPŘÍSNIT: IMUNOLOGOVÉ NAVRHUJÍ LOCKDOWN

PŘIPOMÍNÁME: DO ÚNORA MŮŽEME ZACHRÁNIT 266000 ŽIVOTŮ“: WHO OZNÁMILA ZVÝŠENÍ VÝSKYTU KORONAVIRU V EVROPĚ

Share