“Budiž Ti země lehká”: Ředitel pražské zoo informoval o nenahraditelné ztrátě

Pražská a brněnská zoologická zahrada na svém Facebooku sdílela smutnou zprávu. Ředitel pražské zoo Miroslav Bobek zveřejnil příspěvek, ve kterém informoval o smrti Bohumila Krála.

Muž byl ředitelem pražské zoo celých 7 let, od roku 1990 až po 1997. Také dlouhá léta pracoval i v brněnské zoo. Král byl velmi důležitým pro zoologické zahrady, a jeho smrt 13.října moc utrápila nejenom jeho rodinu, ale i kolegy.

Zdroj: denik.cz

“S hlubokou lítosti jsem přijal zprávu, že dnes nad ránem skonal někdejší ředitel Zoo Praha RNDr. Bohumila Král,” napsal Miroslav na stránkách pražské zoo.

Bobek také uvedl, že se Král v léta své práci pomohl pražské zoo zapojit do mezinárodní spolupráce. Také během ředitelství Krála Zoo Praha vybudovala Indonéskou džungli.

Zdroj: facebook.com

“Sbohem, Bohouši. Budiž Ti země lehká,” napsal Miroslav ke snímku, který sdílel na Facebooku. Na němž je zobrazený Bohumil Král v roce 2011.

Smrt známého zoologa také utrápila brněnskou zoologickou zahradu, kde Bohumil dlouhodobě pracoval. “Nesmazatelně se zapsal do historie a vývoje zoologických zahrad v České republice,” napsala brněnská zoo na sociálních sítích.

Zdroj: zoopraha.cz

PSALI JSME: „KOCOUR PŘESTAL ÚPLNĚ PŘIJÍMAT POTRAVU“: ZTRÁTA TYGRA PARISE V LIBERECKÉ ZOO

PŘIPOMINAME: CHLAPEC NAŠEL V TRÁVĚ MALÉ NOVOROZENÉ SLEPÉ KOTĚ A PŘINESL HO DOMŮ: BRZY SE UKÁZALO, ŽE JE TO UPLNĚ JINÉ ZVÍŘE

Share