Česká správa sociálního zabezpečení uvedla, o kolik se zvýší důchody v příštím roce díky valorizaci: průměrný starobní důchod se dostane nad 15 tisíc korun

I v příštím roce všechny důchody zasáhne valorizace, která se provádí automaticky Českou správou sociálního zabezpečení. I zvýšení důchodů tím pádem není potřeba žádat.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

V roce 2021 se zvýší základní výměra o 60 korun a bude činit 3550 Kč. Informaci uvedl web cssz.cz.

Valorizace starobních, invalidních, vdovských, vdoveckých a sirotčích důchodů je nařízením vlády č. 381/2020 Sb., a od ledna se tak důchody zvýší. Nárok na valorizaci má každý, komu důchod bude přiznán před 1. ledna 2021.

Důchodci / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Konečný důchod se skládá ze základní a procentní výměry a výsledkem je jejich součet. Základní výměru mají všichni důchodci stejnou a nemá na ní vliv výše výdělku či doba pojištění. V roce 2021 se základní výměra zvýší o 60 korun na 3550 korun měsíčně.

Důchodci / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Procentní výměra se už ale liší a záleží na době pojištění a výši příjmů a minimálně činí 770 korun. Ta se ovšem také zvýší o 7,1 % a Česká správa sociálního zabezpečení t provede automaticky.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Průměrný starobní důchod od příštího roka se může pohybovat na úrovni 15 336 korun a díky valorizaci by se měl zvýšit o 839 korun.

Psali jsme: Vendula Pizingerová ukázala fotky z rodinného focení se syny a manželem

PSALI JSME: EXMINISTR PRYMULA ODMÍTL NABÍDKU PREMIÉRA BABIŠE: NEZAMLOUVÁ SE MU SYSTÉM ŘÍZENÍ OČKOVÁNÍ

PŘIPOMÍNÁME: ČESKO VZPOMENE NA VÁCLAVA HAVLA PRŮVODEM V PRAZE: PIETNÍ AKCE BUDOU TAKÉ PROBÍHAT ONLINE

Share