Rozvolnění opatření: Ministr zdravotnictví Jan Blatný uvedl po jednání vlády, že po zmírnění opatření ve čtvrtek, roušky zůstanou uvnitř fitness center povinné

Ministr zdravotnictví Jan Blatný uvedl po pondělním jednání vlády, že po zmírnění opatření ve čtvrtek, roušky zůstanou uvnitř fitness center povinné. Lidé by podle něj nyní měli upřednostňovat tréninky venku. Okamžitě se objevila kritika takového rozhodnutí, protože trénink v rouškách může vést k určitým zdravotním problémům.

„Smyslem opatření ale je, aby maximum sportovních aktivit probíhalo venku a minimum vevnitř,“ řekl Jan Blatný. Šéf resortu zdravotnictví také hovořil o tom, že by měly mít roušky i děti ve školách.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Vysvětlil, že toto opatření je nezbytné, protože ještě před třemi týdny náš stát požádal naše sousedy o pomoc v podobě ventilátorů a zahraničních lékařů.

Tato opatření budou fungovat zatím až do skončení nouzového stavu, tedy do 12. prosince. Ministr uvedl, že chápe, že toto opatření není příjemné, ale žádá, aby bylo ještě nějakou dobu tolerováno.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Ve čtvrtek budou moci mnoho milovníků tréninků ve fitness centrech opět začít trénovat. Podle protiepidemického systému už to bude povoleno.

Ale kromě povinnosti být v tělocvičně v roušce bude ještě platit jedno pravidlo, a to, že na jednu osobu by mělo být 15 metrů čtverečních.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Prezidentka České komory fitness Jana Havrdová řekla, že nabízejí speciální lekci pro poradní tým vlády, aby se pokusili trénovat v rouškách.

Podle ní by tito odborníci rychle pochopili absurditu svých rozhodnutí. Pro ty lidi, kteří budou takhle trénovat, to bude velmi nepříjemné a také to bude mít hrozbu pro jejich zdraví.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Kromě toho ministr zdravotnictví hovořil o tom, že Česká republika bude objednat další vakcínu proti koronaviru v hodnotě 1 miliardy 700 milionů korun.

Očkování české populace by pro stát stálo dalších 5 miliard korun.

PSALI JSME: „VĚŘÍME, ŽE NAŠE VAKCÍNA POSKYTNE NOVÝ MOCNÝ NÁSTROJ“: MODERNA UČINILA HLASITÁ PROHLÁŠENÍ O ÚČINNOSTI VAKCÍNY PROTI KORONAVIRU

PŘIPOMÍNÁME: 5 TISÍC KORUN PRO DŮCHODCE: VÝPLATY BUDOU PROVEDENY DO TÝDNE A PŮL

Share