5 tisíc korun pro důchodce: výplaty budou provedeny do týdne a půl

Už brzy začne Česká správa sociálního zabezpečení vyplácet důchodcům slíbených vládou pět tisíc korun navíc. Téměř tři miliony českých občanů, kteří pobírají důchody, dostanou i tento jednorázový příspěvek. Odeslání těchto peněz bude probíhat od 30. listopadu do 8. prosince. Pomáhat bude také Česká pošta.

Zákon umožňující vyplatit důchodcům jednorázově 5 tisíc korun byl podepsán 23. listopadu. Všichni důchodci dostanou stejnou částku.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Česká správa sociálního zabezpečení organizuje vyplácení tohoto příspěvku, pomáhá jí i Česká pošta. Důchodci tyto peníze dostanou na začátku prosince buď na účet, nebo v hotovosti.

Tento příspěvek bude vyplacen formou doplatku. To znamená, že od 30. listopadu do 8. prosince důchodci obdrží odděleně od důchodu tento jednorázový příspěvek.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Ústřední ředitel České správy sociálního zabezpečení František Boháček řekl, že jejich správa se snažila za dva měsíce vše připravit tak,aby bylo možné během několika dnů vyplatit zhruba tři miliony příspěvků.

Zhruba 2 miliony výplat budou přičteny na bankovní účty, dalších zhruba 860 tisíc výplat budou v hotovosti, dodá je Česká pošta. Důchodci si budou moci své peníze vyzvednout na pobočkách České pošty do 15. prosince.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Také důchodci, kteří dosud důchod nepobírali, nebo ti, kteří ho dočasně nepobírají, budou moci do dostat 5 tisíc korun během měsíce od zařízení či obnovení lhůtové výplaty.

Zajímavostí je také to, že tento příspěvek lze vyplácet i v zahraničí. Ale bude to trochu složitější a nebude možné jmenovat přesné termíny.

PSALI JSME: PRVNÍ DÍL MILIONÁŘE MEZI NÁMI DIVÁCI MOHOU SLEDOVAT DNES VEČER: BUDOU BYDLET NA UBYTOVNĚ A V KAPSE BUDOU MÍT JEN 550 KORUN

PŘIPOMÍNÁME: HAVLOVÁ PROZRADILA, JAKÉ MÁ PROBLÉMY S DRAHÝMI NEMOVITOSTMI A KOLIK ÚSILÍ TO STOJÍ

Share