Spolek Milion chvilek chce zahájit novou demonstraci: kvůli pandemické krizi se projevila politická krize, říkají organizátoři

Spolek Milion chvilek chce zahájit novou demonstraci. Vzhledem k tomu, že je nyní složitá epidemická situace, tak demonstrace bude také úplně jiná. Tato demonstrace bude online, tedy ve formě videopřenosu.

V pondělí 16. listopadu je naplánována tato demonstrace. Podle organizátorů demonstrace nyní v Česku nastala nejen epidemická krize, ale i politická krize.

Zdroj: YouTube

Česká společnost proto tomu proto chce čelit a musí se semknout. Oznámil to Spolek Milion chvilek na svém webu.

Tato organizace uvedla, že je to poslední rok před parlamentními volbami, takže je to klíčový rok. Letos je podle nich potřeba napnout všechny síly, aby konečně došlo ke změnám.

Zdroj: YouTube

Demokratické strany by podle nich měly zvítězit, protože v politice není místo pro střet zájmů. Šéf Milionu chvilek Benjamin Roll uvedl, že epidemická krize prokázala jasnou politickou krizi.

Zdroj: YouTube

Místopředseda spolku Jiří Jakub Zévl řekl, že že pro předsedu vlády Andreje Babiše byla politická výhoda před dvěma měsíci důležitější než včasná reakce na epidemii.

Premiérovo chování označil za sobecké a autokratické, takže nyní by důsledky toho měla řešit česká společnost.

Zdroj: YouTube

Zástupci této veřejné organizace se domnívají, že poslední rok ukázal všem, že autoritářský přístup nedává žádné dobré výsledky.

Proto je podle organizátorů demonstrace nutné, aby se společnost semkla a překonala politickou a epidemickou krizi. Demonstrace proto bude on-line.

Zdroj: YouTube

Spolek Milion chvilek vznikl v roce 2017. Tento spolek často kritizuje premiéra Andreje Babiše za to, že nesplnil své předvolební sliby a za střet zájmů.

PSALI JSME: „VÝROBKY OD BABIŠE NEKUPUJU“: ZPĚVÁK TOMÁŠ KLUS PŘIZNAL, ŽE JE PREMIÉREM POSEDLÝ

PŘIPOMÍNÁME: PACIENTI, KTEŘÍ LŽOU O SVÝCH KONTAKTECH A MÍSTECH, KDE BYLI, DOSTANOU POKUTU 10 TISÍC KORUN: INFORMOVALA O TOM PRAŽSKÁ HYGIENA

Share