Dívka ležela na studené zemi a nehýbala se: Pak k ní přistoupil toulavý pes

Ulice velkých měst jsou přeplněné toulavými zvířaty. Většina z nich byla kdysi domácí, oblíbená a potřebná. Ale jakmile je jejich pany zradí, přestanou věřit lidem, bojí se o svůj život a chovají se agresivně.

Vyrůstají na ulici, toulavé psy se snadno naučí najít výživu a vodu. Znají všechna místa, kde se dá žít nebo přečkat déšť. Ti, kteří žili dlouhou dobu v rodině, kteří jsou zvyklí na to, že je člověk krmí, se často ocitnou v hrozném stavu.

Zdroj: nastroy.net

Ve státě Washington na ulici byl vyhozen milá pes, která za měsíce pobytu na ulici se proměnila v hroznou podobnost psa: oči ztratily lesk a organismus byl tak vyčerpaný podvýživou, že žebra byly vidět.

Pes celou dobu seděl na jednom místě u silnice. Možná právě tady naposledy viděl své pány, a tak na ně dál čekal, aniž by opustil svůj improvizovaný post.

Slušní lidé se psa opakovaně snažili nakrmit, zvíře se však zřejmě cítilo ohroženo a projevilo agresi. Pes vypadal každým dnem hůř, ale stále k sobě lidi nepouštěl.

Zdroj: nastroy.net

Amanda a její přítel Dylan se o tomto psovi dozvěděli a rozhodli se, že psovi pomohou. Několik dní jezdili na místo, kde seděl pes. Dívka mu házela jídlo, pes sice jedl, ale s nimi někam jít nechtěl. Podle vzhledu psa bylo jasné, že potřebuje pomoc veterináře, ale chytit ho a doručit na kliniku nebylo možné.

Jednoho dne dívka přišla s nápadem, jak vylákat psa v sobě. Jako obvykle od brzkého rána vyrazila s Dylanem na již známou silnici. Dívka se od psa vzdálila na slušnou vzdálenost, zakřičela a upadla na zem.

Zdroj: nastroy.net

Předstírala, že je zraněná a začala hlasitě plakat. Během sténání se dívka trochu plazila směrem k psovi.

Jakmile viděla, jak pes začíná být agresivní, okamžitě zamrzla na místě a znovu předstírala, že pláče. Po několika minutách pes přestal vrčet a pak Amanda opět pokračovala v pomalé cestě.

Zdroj: nastroy.net

Asi dvě hodiny trvalo, než dívka překonal vzdálenost sto metrů.

Když se dívka ocitla přímo u psa, opět předstírala, že pláče. Tentokrát pes, který je již zvyklý na takové sousedství, udělal několik kroků směrem k Amandě a začal ji čichat.

Ještě několik minut trvalo psovi, než pochopil, že mu nic nehrozí.

Zdroj: nastroy.net

Amanda pak psa objala, takže spolu ještě nějakou dobu leželi.

Brzy už pes ani nezavrčel, když dívka kroutila rukama a hladila ho. Amandě se podařilo dostat psa do auta.

Dívka seděla se psem na zadním sedadle auta a v době, kdy je Dylan vezl na veterinární kliniku, hladila ho a šeptala na ouško láskyplným hlasem.

Zdroj: nastroy.net

Na klinice ošetřili psa a poté ho dvojice odvezla k sobě. Nového člena rodiny pojmenovali Medvídek a nyní je miláčkem celé rodiny.

Zdroj: nastroy.net

Sytý a obklopený láskou a péči, Medvídek začal znovu důvěřovat lidem. Nyní s potěšením nastavuje bříško starostlivým rukám majitelů a velmi rád tráví čas s novou rodinou.

Zdroj: nastroy.net

PŘIPOMÍNÁME: NĚMECKÝ OVČÁK SI UVĚDOMUJE, ŽE BYL PŘIVEDEN K VETERINÁŘI: POTÉ, CO SE ZÁZNAM DOSTAL NA YOUTUBE, PES STÁVÁ HVĚZDOU INTERNETU

PŘIPOMÍNÁME: TOULAVÝ PES STRÁVIL CELÝ ŽIVOT NA OKRAJI OPUŠTĚNÉ SILNICE, ALE NEZTRÁCEL NADĚJI: NAKONEC SI HO VŠIMLI A BYL ODVEZEN DO ÚTULKU

Share