Jan Blatný chce navrhnout prodloužení nouzového stavu o 30 dní: „Je to pro blaho všech lidí,“ řekl ministr zdravotnictví

Ministr zdravotnictví Jan Blatný řekl, že je nutné nouzový stav prodloužit. Uvedl to v parlamentu, podle něj je nutné prodloužit o 30 dní. Kabinet o to požádá poslance v pondělí.

Šéf resortu zdravotnictví Jan Blatný ve čtvrtek předstoupil před poslance ve Sněmovně. Řekl, že v pondělí na schůzce s dalšími ministry navrhne prodloužení nouzového stavu po 20. listopadu o dalších 30 dní.

Zdroj: YouTube

Zatím platí nouzový stav do 20. listopadu a aby většina opatření fungovala dál, je nutné prodloužení.

Zdroj: YouTube

Podle něj kabinet vyhodnotil současnou epidemiologickou situaci. Nyní má všechny důvody požádat o prodloužení nouzového stavu.

Zdroj: YouTube

Naše země je stále v nebezpečí, dodal ministr Podle něj si to uvědomují i poslanci v Parlamentu.

„Je to pro blaho všech lidí,“ řekl Jan Blatný.

Zdroj: YouTube

Šéf resortu zdravotnictví také řekl, že v pátek představí poslancům a celé české společnosti tabulku se sérií opatření. Bude to velmi pragmatická a provázaná tabulka, která pomůže regulovat všechna opatření.

Zdroj: YouTube

Proto bude velmi důležité prodloužení, protože jinak bude tato tabulka a všechna předepsaná opatření pouze doporučeními.

PSALI JSME: PRVNÍ ZEMĚ V EVROPĚ: SPOJENÉ KRÁLOVSTVÍ MÁ NEJVĚTŠÍ POČET LIDÍ, KTEŘÍ NÁKAZU KORONAVIREM NEPŘEŽILI

PŘIPOMÍNÁME: KAREL HAVLÍČEK UVEDL, ŽE JSOU ŠANCE NA OTEVŘENÍ OBCHODŮ V OBDOBÍ PŘED VÁNOCEMI: ZATÍM ALE NELZE ŘÍCI, KDY PŘESNĚ SE TO MŮŽE STÁT

Share