Kabinet znovu řeší zmatky v opatřeních: podle zveřejněných ministerstvem zdravotnictví opatření, které začnou platit v pátek bude omezen pohyb lidí přes den a nakoupit budeme moci pouze základní životní potřeby

Podle zveřejněných ministerstvem zdravotnictví opatření, které začnou platit v pátek bude omezen pohyb lidí přes den a nakoupit budeme moci pouze základní životní potřeby. To znamená, že byste mohli chodit pouze do vybraných ochodů. Rezort na znění opatření trvalo, i když následně bylo uvedeno, že žádné omezování od pátku není plánováno. Informuje o tom web echo24.cz.

Andrej Babiš / Zdroj: YouTube

Opatření, která byla vládou schválená v pondělí zakazují volný pohyb osob také od pěti hodin ráno do jedenácti hodin večer. Výjimkou je cesta do práce, za lékařem, rodinou apod. V obchodech také můžete nakupovat pouze základní životní potřeby či pohonné hmoty.

To znamená, že nákup dárků či oblečení může být považováno za porušení, i když obchody s tímto zbožím zůstanou otevřené.

Jan blatný / Zdroj: youtube.com

O tom, že menší obchody zůstanou otevřeny i ve čtvrtém rizikovém stupni oznámil premiér Andrej Babiš. Omezení se ale bude týkat volného pohybu osob od 23:00 do 05:00.

Mluvčí ministerstva zdravotnictví Barbora Peterová uvedla, že vláda opravdu omezí volný pohyb osob se zmíněnými podmínkami. Obchody však budou otevřené. Dle slov Peterové rezort chce omezit pobyt lidí na veřejnosti, kam patří i prodejny.

Následně ale na sociálních sítích reagovalo ministerstvo a uvedlo, že se omezování nakupování konat nebude a volně si budeme moci nakoupit cokoliv.

Usnesení ministerstva zdravotnictví / Zdroj: mzcr.cz

V obchodech ovšem bude platit omezení počtu osob. Prodejný musí poskytnout 15 metrů čtverečných pro jednoho zákazníka. Lidé proto budou muset před vstupem čekat ve frontách, pokud kapacita bude využita naplno.

Jan Blatný a Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Před časem byla také zavedená omezení, která zakazovala prodej nápojů do kelímků k okamžité konzumaci. Vláda se proto rozhodla umožnit odnést se sebou nealkoholický nápoj z restaurace.

PSALI JSME: ZHRUBA 47 PROCENT DOTÁZANÝCH NECHCE SE OČKOVAT: POZITIVNĚJI HODNOTÍ MOŽNOST OČKOVÁNÍ MUŽI A STUDENTI

PŘIPOMÍNÁME: PAROUBKOVI SE ZNOVU SETKALI U SOUDU: CO ŘEŠILI TENTOKRÁT

Share