Kalousek byl znovu zkritizován za návštěvu restaurace: přišel do stejného podniku jako minule a nechal se tam vyfotit s majitelem restaurace

Ve čtvrtek se v Česku znovu otevřely restaurace a hospody. Byl u toho i Miroslav Kalousek, který si zašel do pražského podniku Hlučná samota. Právě tam byl viděn novináři na začátku listopadu, když to bylo zakázané vládními opatřeními.

Zdroj: youtube.com

Včera se tam nechal vyfotit s majitelem restaurace, ale bez roušek. Fotku zveřejnil a následně ji smazal. Příspěvek nahradil snímkem, na kterém si už dýchací cesty oba chránili.

„Otevíráme provoz. Dneska už bez pokuty,“ komentoval úvodní fotografii Kalousek na svém Twitteru. Uživatelé sociální sítě však ihned poznamenali, že oba muži nemají roušky a nedodržují rozestupy.

Zdroj: twitter.com

Kalousků tweet poté byl smazán. „Za chvíli ho tam opět dám. Příspěvek jsem smazal, protože tam chci dát hezčí, na kterém budeme mít roušku,“ uvedl Kalousek pro web novinky.cz. Politik si údajně díky komentářům uvědomil, že udělal chybu a roušky si s majitelem nasadili.

I když je nyní Česko ve třetím rizikovém stupni a některá opatření se polevila, stále se však musí uvnitř budov nosit roušky.

„Samozřejmě to byla chyba, jak jsme si ji uvědomili, tak jsme ji napravili,“ politik dodal s tím, že v restauraci byl jenom s majitelem a obsluhou před otevřením restaurace.

V dalším příspěvku Kalousek popřál hodně štěstí všem malým podnikatelům a také svému příteli, který to měl během vládních omezení velmi těžké.

Zdroj: youtube.com

Tuto restauraci Kalousek navštívil v listopadu a i přes platící tehdy opatření dal si uvnitř podniku pivo. Tvrdil tehdy, že to udělal během čekání na jídlo z výdejního okénka.

Poslanec se následně ve Sněmovně za svůj čin omluvil.

PSALI JSME: DUŠEK JE ZNEPOKOJEN ROSTOUCÍMI ČÍSLY: KVŮLI REPRODUKČNÍMU ČÍSLU SE V PRAZE ZVÝŠILO SKÓRE PES

PŘIPOMÍNÁME: KARLA HAVLÍČKA TEĎ BUDE HLÍDAT OCHRANKA: PROČ JE TO NUTNÉ

Share