Karel Havlíček uvedl, že vláda chce požádat o prodloužení nouzového stavu do konce prosince

Místopředseda vlády a ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček uvedl, že vláda chce požádat o prodloužení nouzového stavu do konce prosince. O tom řekl v Otázkách Václava Moravce v ČT.

Karel Havlíček vysvětlil, že k tomu, aby mohla fungovat opatření podle třetího stupně protiepidemického systému, je nutné prodloužení nouzového stavu.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Šéf resortu zdravotnictví Jan Blatný doufá, že naše země bude do začátku příštího roku ve třetím stupni. Podle něj nyní není důvod předpokládat, že by Česko skončilo na druhém stupni.

Místopředseda sněmovního hospodářského výboru pirát Martin Jiránek v České televize řekl, že nyní není známo, jak se situace bude dále vyvíjet.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Dodal, že podle vyjádření různých ministrů by nouzový stav mohl být ještě zhruba dva měsíce.

Karel Havlíček řekl, že zatím jde jen o měsíc prosinec, o lednu nebo únoru zatím nikdo nic neřešil. Dodal, že pokud se epidemiologická situace nezlepší, bude s největší pravděpodobností nutné i další prodloužení.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba také upozornil, že podle protiepidemického systému je nouzový stav nutný i v prvním stupni.

Letos na podzim byl nouzový stav vyhlášen 5. října, zatím platí do 12. prosince. To bylo nutné provést, aby mohla být zavedena některá protiepidemická opatření.

PSALI JSME: LEOŠ MAREŠ UTEKL OD KORONAVIRU: JAK PRACUJE ZNÁMÝ MODERÁTOR U MOŘE

PŘIPOMINAME: VAKCÍNY BUDOU DVĚ, ŘEKL MINISTR BLATNÝ: JAK SE VAKCÍNY ROZDĚLÍ PRO OBYVATELSTVO

Share