Kdo má nárok na rouškovné ve výši 5 000 korun: manuál k získání finančního příspěvku

Téměř tři miliony Čechů, kteří pobírají důchod dostanou do konce roku jednorázový finanční příspěvek 5 000 korun. Nyní se podíváme, co pro t potřebujete a jestli máte na peníze nárok.

Poslanecká Sněmovna a Senát schválili pro 2,9 milionu důchodců tzv. rouškovné a teď se čeká na podpis prezidenta Miloše Zemana.

Zdroj: youtube.com

Opozice tvrdila, že tímto příspěvkem vláda uplácí voliče před podzimními krajskými a senátními volbami. Premiér Andrej Babiš však kritiku odmítal a říkal, že částka kompenzuje výdaje penzistům spojené s koronavirovou epidemií.

„Příspěvek pomůže 2,4 milionům starobních důchodců, více než 400 tisícům invalidních důchodců, 24 tisícům vdovců a vdov a téměř 33 tisícům sirotků,“ prohlásila ministryně sociálních věcí Jana Maláčová.

Příspěvek mohou dostat všichni, kdo pobírá starobní, invalidní, sirotčí či vdovecký důchod. V případě jejich kombinace rouškovné bude vyplaceno pouze jednou.

Zdroj: youtube.com

Dodatečně o příspěvek není potřeba žádat a na účet ho penzisté dostanou společně s důchodem v prosinci. Zákon ale ještě musí podepsat hlava státu

Předpokládá se, že odeslání peněz může trvat až několik dní na začátku příštího měsíce.

Zdroj: youtube.com

5 000 korun dostanou důchodci, kteří o důchod požádali letos do 30. listopadu s tím, že důchod mu je přiznán nejpozději od 30. listopadu.

Příspěvek není zdanitelný, nepočítá se k žádným dávkám a nemůže je zabavit exekutor.

Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: OD STŘEDY ZAČNE PLATIT NOVÉ OMEZENÍ PRO OBCHODY: MINISTR ZDRAVOTNICTVÍ JAN BLATNÝ UVEDL, ŽE NOVÝ EPIDEMIOLOGICKÝ SYSTÉM (PES) PŘEDPOKLÁDÁ SNÍŽENÍ POČTU LIDÍ V PRODEJNÁCH

PŘIPOMÍNÁME: JIŘÍ BARTOŠKA NEČEKANĚ SKONČIL V NEMOCNICI: HEREC SE ZOTAVUJE PO OPERACI A KVŮLI TOMU PŘIŠEL O ROLI VE FILMU

Share