Od středy začne platit nové omezení pro obchody: Ministr zdravotnictví Jan Blatný uvedl, že nový epidemiologický systém (PES) předpokládá snížení počtu lidí v prodejnách

Ministr zdravotnictví Jan Blatný uvedl, že vláda rozhodla o omezení počtu lidí v obchodech od středy. Prostor pro jednoho člověka tak bude muset činit 15 metrů čtverečních a nepočítají se do toho zaměstnanci obchodu.

Kabinet rovněž požádá Sněmovnu o prodloužení nouzového stavu do 20. prosince.

Zdroj: youtube.com

Nový epidemiologický systém (PES) předpokládá snížení počtu lidí v prodejnách. Ovšem ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček potvrdil, že se na tomto bodě vláda neshodla se Svazem průmyslu a obchodu a Hospodářskou komorou.

Vicepremiér dodal, že stejné opatření platí na Slovensku a v Polsku a nezpůsobilo to žádné potíže.

Zdroj: youtube.com

Od začátku týdne resort zdravotnictví zveřejňuje rizikové skóre podle, podle kterého se bude rozhodovat o následném rozvolňování či naopak zpřísnění opatření.

Aktuálně Česko je na 5. tedy nejhorším stupni. To však umožňuje návrat do lavic nejmladších žáků základních škol.

Zdroj: youtube.com

Ministerstvo zdravotnictví nebude testovat všechny učitelé, protože je to podle Jana Blatného příliš drahé a těžce zvládnutelné logisticky. Testy podstoupí pouze vybrané skupiny pedagogů a žáků.

Nyní se rizikové skóre drží na 70 bodech, což odpovídá 4. pásmu nebezpečí. Pokud se nebude zvyšovat do středy, od pondělí by mohla platit omezení 4. stupně rizika.

Zdroj: youtube.com

To by umožnilo návrat k výuce prvního stupně základních škol a posledních ročníků středních a základních škol. Zákaz vycházení by platil až od 23:00. Pro obchody by se ale nic nezměnilo.

Pro fungování tabulky PES vláda potřebuje nouzový stav, který končí 20. listopadu. Proto kabinet požádal Sněmovnu o jeho prodloužení na 30 dnů do 20. prosince.

Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: ZVÝŠENÍ MINIMÁLNÍ MZDY: MINISTRYNĚ JANA MALÁČOVÁ NAVRHLA NAVÝŠENÍ O 1 800 KORUN, ALE JEJÍ NÁVRH NEBYL PODPOŘEN A VLÁDA SOUHLASILA S NAVÝŠENÍM JEN O 600 KORUN

PŘIPOMÍNÁME: VLÁDA POŽÁDÁ SNĚMOVNU O PRODLOUŽENÍ NOUZOVÉHO STAVU DO 20 PROSINCE: OPATŘENÍ JE TŘEBA ROZVOLŇOVAT POSTUPNĚ, BEZ TOHO BY SE SITUACE MOHLA DRAMATICKY ZHORŠIT

Share