Kvůli vzácné nemoci dítě může jíst pouze broskve: Na tuto nemoc neexistuje žádný lék

Během svých dvou let života Mihai Gabriel Masson Lopez nestrávil den bez bolesti a utrpení. Chlapec se narodil s celou řadou nemocí, z nichž nejvýznamnější je chronická enterokolitida vyvolaná potravinovými bílkovinami.

Chlapec si nemůže jíst žádné jídlo. Kromě broskví, ale kde je získat, když je v severním Montrealu mimosezóna?

Zdroj: findimindi.ru

Mihai Lopez má spoustu nemocí a vážných, každý měsíc je vyšetřován devíti různými specialisty a péče o dítě stojí pro rodiče dost peněz. Největší položkou výdajů je jídlo. Od šesti měsíců, kdy přišel čas ochutnat pevné jídlo, se z toho stala noční můra.

Mihaiho tělo odmítá téměř všechna jídla, přesněji řečeno, místo již obvyklé dětské alergie 21. století na 1-2 druhy potravin má 27 fixních kombinací potravin, které vyvolávají těžkou alergickou reakci. Trávicí systém obecně nefunguje dobře.

Zdroj: findimindi.ru

Na tuto nemoc neexistuje žádný lék, ale je pravděpodobné, že přibližně ve věku 4 let to musí stát lepší.

Takže musí vydržet další rok nebo dva – podle zkušeností rodiče zjistili, že můžou svého syna krmit broskvemi. Ale! Pouze čerstvými, ne konzervovanými, nesušenými, bez přísad nebo sirupů a nezmrazené.

Je velmi žádoucí, aby jídlo bylo ekologické, protože slabá imunita Mihai se nedokáže vyrovnat ani s mikro dávkami pesticidů. Žijící v Kanadě, rodiče chudáka mají vážné problémy s nákupem broskví po celý rok.

Mihai rodiče se nevzdávají a neustále hledají nové způsoby, jak pomoct svému synovi. Už vymysleli receptem kuřecího vývaru, který může dítě vypít až půl lžíce denně!

A zástupci jedné z farmaceutických společností slibují, že brzy dokončí práce na novém typu univerzální tekuté stravy pro takové pacienty.

Mezitím vše spočívá na těch zachraňujících broskvích – rodina chlapce založila společnost, která bude sbírat peníze, aby mohla svému synovi koupit dostatek jídla. Ale nepotřebují peníze, chtějí jen broskve.

Share