Jan Blatný nevylučuje možnost nouzového stavu až do Vánoc: „Reprodukční číslo není jediným ukazatelem, proto připravujeme nový přístup,“ řekl ministr zdravotnictví

Vláda na dalším zasedání diskutovala o pokračování chytré karantény. Tento projekt byl vytvořen k boji proti epidemii koronaviru. Naplánována byla také tisková konference vlády.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný sdělil, že stále je pravděpodobně, že nouzový stav může trvat až do Vánoc. O prodloužení nouzového stavu ale bude rozhodovat Sněmovna.

Zdroj: YouTube / ČT

Upozornil také, že hodně bude záležet na tom, jak budou občané opatření dodržovat. Ministři mezitím rozhodli, že profesionální sportovci by měli mít možnost trénovat.

O takových pozitivních zprávách pro sportovce informoval prostřednictvím Twitteru Milan Hnilička, předseda Národní sportovní agentury.

Informoval o tom také ministr kultury Lubomír Zaorálek.

https://twitter.com/ZaoralekL/status/1323285379273920513

Kabinet se také dohodl na nutnosti plošného testování v domovech pro seniory. Testovat budou nejen seniory, ale i pracovníky domovů pro seniory. Předpokládá se, že realizace tohoto projektu začne tuto středu.

Vláda také diskutovala o tématu oddlužení. Plánuje se, že to bude nyní jednodušší a rychlejší pro občany, včetně těch v exekuci.

Zdroj: iROZHLAS.cz

Také ministři diskutovali o tématu chytré karantény. Ministři začali o tématu diskutovat v pátek a pokračovali v pondělí.

„Pravděpodobně s námi bude koronavirus delší dobu, asi i v příštím roce,“ řekl Andrej Babiš ve svém videu v neděli na Facebooku.

Zdroj: Facebook A. Babiše

K realizaci projektu chytré karantény často pomáhá armáda. Náklady na tento projekt by v příštím roce mohly dosáhnout 400 milionů korun.

Zástupci vlády samozřejmě probrali aktuální epidemiologickou situaci v zemi. Kromě toho ministři diskutovali o dotačním programu zemědělství pro rok 2021.

Zdroj: YouTube / ANO

„Reprodukční číslo není jediným ukazatelem, proto připravujeme nový přístup, abychom byli schopni na základě kritérií přijímat určitá rozhodnutí,“ dodal Jan Blatný.

Share