Robert Plaga předpokládá, že by mohla být opět zpřísněna opatření týkající se škol: na tiskové konferenci TIMSS 2019 hodnotily výsledky českých žáků

Ministr školství Robert Plaga předpokládá, že by mohla být opět zpřísněna opatření týkající se škol. Myslí si to proto, že se epidemická situace může postupně zhoršovat. Řekl to na tiskové konferenci k výsledkům mezinárodního šetření TIMSS 2019. Podle něj by se situace mohla zlepšit pomocí antigenních testů a aby se učitelé otestovali. Informoval o tom CNN Prima News.

„Situace se zhoršuje, zpřísnění rozhodně hrozí,“ prohlásil Robert Plaga. Kvůli zhoršující se epidemické situaci je možné zpřísňování opatření ve školách, je proto nutné si to uvědomit.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Otevření některých tříd na ZŠ bylo ale podle něj nezbytné. Ministr školství také připomněl slova šéfa resortu zdravotnictví, který hovořil o tom, že otevření některých stupňů škol nebude mít na zvýšení počtu nakažených velký vliv.

Robert Plaga předpokládá, že použití antigenních testů by mohlo pomoci rychle zlepšit situaci. Vyzval proto pedagogy, aby se otestovali na koronavirus.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Šéf resortu školství to řekl na tiskové konferenci k výsledkům mezinárodního šetření TIMSS 2019. Také tam vystupoval ústřední školní inspektor Tomáš Zatloukal.

V rámci šetření byly zjištěny výsledky českých žáků čtvrtých ročníků základních škol v matematice a přírodovědě ve srovnání se žáky z jiných zemí.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Tomáš Zatloukal uvedl, že podle výsledků tohoto šetření čeští žáci neustále zlepšují své schopnosti v matematice. Podle něj to ovlivňuje předškolní vzdělávání a samotné učitele.

Nyní se ČR účastní testování TIMSS a PIRLS a mezinarodního pruzkumu PISA OECD. Například v PISA naše země snaží zjistit schopnosti českých patnáctiletých žáků v přírodovědě, čtenařské a matematické gramontosti.

Ilustrační foto Zdroj: gettyimages.com

V PIRLS Česko snaží zjistit schopnosti českých žáků čtvrtých tříd ve čtenářství. V testech TIMSS hodnotili znalosti žáků čtvrtých ročniků ZŠ v mateamtice a v přírodovědě.

Zástupci ministerstva školství se domnívají, že účast českých žaků v mezinárodním testování umožňuje porovnávat znalosti českých dětí s ostatními dětmi z jiných zemí.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Ministerstvo očekává, že se školy a žáci budou dále aktivně podílet na mezinárodních testech. Taková strategie by do roku 2030 měla přispět k modernizaci výuky. Ministerstvo ještě dokončuje strategii vzdělávání, kterou bude muset schválit vláda.

PSALI JSME: „ZE PSA JE KOČKOPES“: OPOZICE ZKRITIZOVALA VLÁDU ZA NOVÁ OMEZENÍ VŮČI RESTAURACÍM

PŘIPOMÍNÁME: V BRITÁNII ODSTARTOVALO PLOŠNÉ OČKOVÁNÍ: PRVNÍ PACIENTKOU, KTERÁ DOSTALA VAKCÍNU PROTI KORONAVIRU, JE 90LETÁ BRITKA

Share