„Lidi, neblázněte“: vyzývá vedení národního parku v Krkonoších své návštěvníky, kteří odhazují do přírody roušky a porušují další pravidla

Kvůli vládním nařízením mnoho lidí se o víkendu rozhodlo vyrazit do přírody. Turisté se tak především vydali do hor.

Zdroj: Youtube

Tato skutečnost ale zrovna nepotěšila správu národního parku v Krkonoších. Na webu parku se uvádí, že první listopadový víkend byl jedním z nejproblematičtějších z ohledu na zátěž pro přírodu ze strany návštěvníků.

Šéf odboru péče o národní park Václav Jansa říká, že turisté zřejmě chtěli využit poslední slunečné dny před začátkem zimy. To ale prý způsobilo mnohem více přestupků než tomu je obyčejně.

Zdroj: Youtube

Správa KRNAP napsala, že řidiči vjížděli na území parku, což není povolené. Také parkovali mimo vyhrazená místa.

Dalším přestupkem bylo nerespektování ochranných sítí, které místní pracovnici nainstalovali v tomto roce. Návštěvnici si tak dělali z alpínských trávníků místa pro odpočinek.

Zdroj: Youtube

Mimo jiné neukázněně se chovali i cyklisté, kteří jezdili mimo vyznačené cyklostezky.

Ředitel správy KRNAP Robin Böhnisch řekl, že o víkendu zaznamenali alarmující počet přestupků. „Chtělo by se mi vzkázat návštěvníkům hor: Lidi, neblázněte!“ vyzývá Robin Böhnisch návštěvníky parku a dodává, že pravidla zde existují, aby příroda byla chráněná.

Zdroj: Youtube

Dalším problémem jsou podle správy i odhozené roušky, které zaměstnanci nacházejí po celém území. Mluvčí Radek Drahný tvrdí, že tento problém se řeší už od začátku epidemie a prosí tyristy, aby roušky neodhazovaly do přírody.

PSALI JSME: Z TOHO BY CONNERY RADOST NEMĚL: PROČ 91LETÁ ŽENA SEANA CONNERYHO ČELÍ VĚZENÍ A POKUTĚ

PŘIPOMÍNÁME: MINISTR HAMÁČEK CHCE, ABY ŠÉF ZDRAVOTNICTVÍ BLATNÝ UVEDL, K ČEMU STAV NOUZE POTŘEBUJE: CHCE TO VĚDĚT I OPOZICE, ABY HO MOHLA PODPOŘIT

Share