“Luděk a Helena odešli na pravdu boží”: Hrozný incident s hasiči na Kladensku

Ve Smečnu se stala nehoda, zemřeli dva lidé. Hasiči města Nové Strašeci měli dopravní nehodu, kterou bohužel nepřežili. Luděk a Helena na červeném Fordu narazili na černou BMW, řidič které vyvázl s lehkým zraněním.

Dopravní nehoda se stala mezi obcemi Smečno a Kačice, oba auta je-li velmi rychle. Na místo okamžitě přijelo několik hasičů, také záchranná služba poslala dva vrtulníky.

Zdroj: hzscr.cz

“Hasiči na místě museli vyprošťovat dvě osoby z druhého havarovaného vozidla, v průběhu záchrany došlo ke zhoršení zdravotního stavu u řidiče, hasiči tak museli změnit taktiku a řidiče rychle dostat ven, zároveň začali s resuscitecí,” uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Gabriel.

Zdroj: hzscr.cz

Bohužel, muže a ženu nezvládli zachránit, a kvůli tomu lékaři konstatovali smrt. Oba vrtulníky odletěli zpátky bez pacientů. Elena a Luděk pracovali jako dobrovolné hasiči.

“Během včerejší dopravní nehody u obce Smečno došlo k úmrtí Luďka a Heleny kteří byli členy našeho sboru. Na jejich počest byl vyvěšen černý prapor na hasičské zbrojnici v Novém Strašecí,” uvedli hasiči na sociálních sítích.

Zdroj: hzscr.cz

Momentálně havárii se zabývají policisté. “Z dosud nezjištěných příčin došlo ke střetu dvou osobních automobilů, příčiny smrtelné dopravní nehody vyšetřují policisté,” uvedla mluvčí policie Nových Strašecich Veronika Čermáková

Zdroj: hzscr.cz

Share