Lukašenko straší: Že v případě opakovaných voleb Bělorusko přestane existovat

Alexandr Lukašenko, který plní funkci běloruského prezidenta, prohlásil, že v případě opakovaných voleb Bělorusko přestane existovat „jako stát, jako národ, jako země“.

Zdroj: pravda.com.ua

Zdroj: Lukašenko na shromáždění v Minsku na jeho podporu, informuje státní agentura Belta

Přímý projev: „Kdo chce nové volby. Podívejte se na okno! Tanky a letadla vzlétají 15 minut od našich hranic. A není to marné. Natovská vojska cinkají housenky u našich bran. Dochází k budování vojenské síly na západních hranicích naší země.
Litva, Lotyšsko, Polsko, Ukrajina a mnoho jiných státu a jejích vedení nařizují uspořádat nové volby.

„Pokud se k nim dostaneme, dostaneme se do kolotoče a nikdy už nebude stabilní naši „loď“. Zemřeme jako stát, jako národ, jako země.

Zdroj: bbc.com

„Stojím jako před Bohem,“ konaly se volby. Nemůže být více než 80% falšování, prostě to není možné! Máme nové volby. Právě jsem řekl: ponoříme se do té bažiny, a už nikdy nevylezeme. Chtějí nás zničit, chtějí nás oslabit . Kdo tyto volby povede? Kdo půjde do těchto voleb? Bandité a urky! „.

„Pojďme k volbám a kdo bude pracovat? Pokud půjdeme k volbám – zemřeme, a to chtějí tam, v zahraničí.

Lukašenko podotkl, že je nyní kritizován za to, že strážci zákona objevili tu tuhost, tu brutalitu v ulicích: „Kdo ji zplodil, tu brutalitu? Zplodil jsem ji já nebo úřad? Nepotřebovali jsme ji! Měli jsme je zastavit! Kdyby jsme to nezastavili, nebyli byste tady. Vy byste se před nimi hrbili a oni by rozdělovali a roztrhovali zemi na kousky.“

Zdroj: tk.media

„A pamatujte: ztratíte prvního prezidenta – to bude začátek vašeho konce. Budete vždy, stejně jako na Ukrajině, v jiných zemích, klečet a modlit se neznámo na koho.“

Podrobnosti: Lukašenko také prohlásil, že nedovolí „odevzdat“ někomu zemi ani po své smrti: „Postavili jsme s vámi tuto zemi, navzdory všem obtížím, se všemi nedostatky, krásnou zemi. Komu ji chcete odevzdat?“

Zdroj: bbs.com

Podle Lukašenka by se Bělorusko nemělo stát sanitární zónou mezi Východem a Západem. Řekl, že existuje myšlenka vybudovat „řetěz“ z Vilniusu do Kyjeva s účastí více než 300 000 lidí.

„Tento „řetěz“ je sanitární kordon, který jsme zničili v polovině 90.let a který nás tak nenávidí na Západě. Nesmíme se stát takovou zónou mezi Východem a Západem. Neměli bychom se stát odchovancem Evropy.“

Lukašenko prohlásil, že se mu v devadesátých letech podařilo zvládnout těžkou situaci v zemi.

Zdroj. bbs.com

Přímá řeč: „Ano, vedli jsme tvrdý kurz, takže se některým moje politika možná nelíbila. Tuto pravomoc jsme ale schválili v polovině 90.let, kdy jsme přijali novou ústavu. Žádal jste, aby to bylo v pořádku. Přivedl jsem vám ho! Chtěl jsem vytvořit zemi bez korupce a oligarchů. Kde jsou ti oligarchové? Chtěl jste o vyčištění ulic Minsku a silnic od banditů. Udělal jsem to!“.

Lukašenko prohlásil, že v těch letech nebylo čím krmit děti a lidé žádali plat alespoň 20 dolarů.

„Dali jsme více. A jen slepý to nevidí. Ano, nejsme bohatí. Ale máme plat vice jak 20 dolarů. Jak můžeme, tak žijeme, ale na své zemi.“

Zdroj: bbs.com

Co předcházelo: Podle novinářů běloruské opozice byli dělníci, úředníci a bezpečnostní úředníci vyloučeni ze shromáždění v Minsku na podporu Alexandra Lukašenka a hrozili propuštěním.

Po volbě běloruského prezidenta 9.srpna se lidé hromadně vydali na protesty proti falšování volebních výsledků. Vystupují proti Alexandru Lukašenkovi a podporují jeho hlavní soupeřku Světlanu Tichanovskou, která podle nich úřadujícího prezidenta s velkým náskokem porazila.
Akce je doprovázena násilím ozbrojenců, výstřely a zadržením. Mezi demonstranty jsou mrtví.

Share