“Malém jsme přišli o nervy”: Karel Gott všechno zvládal s grácií

Zesnulý legendární zpěvák Karel Gott byl nejznámnějším zpěvákem v Česku. Je to díky jeho hlasu a také tomu, jak jeho koncerty vypadaly. Měl velmi vysoké nároky na sebe a na své okolí.

Jan Žižka dlouhá léta hrál se Slavíkem v jedné kapele. Byl bubeníkem, který měl vztah s Karlovou dcerou Dominikou. Žižka znal Gotta jako svoje boty, kvůli tomu se rozhodl vydat knihu o jeho životě, která má název Zlatá léta s Karlem Gottem: Čtvrt století za zády Mistra.

Zdroj: lidovky.cz

Celá knížka je o soukromém životě Jana Žižky a také o tom, jaký přesně Karel Gott byl. Bubeník vždy vzpomíná na Gotta s láskou, ale existuje jedna historie, kterou Žižka nechtěl nikomu říkat.

V Frankfurtu měli koncert. Všechno probíhalo prostě úžasně, ale Žižka zjistil, že zapomněl činely v autě, které odjelo na druhý konec města.

Zdroj: facebook.com

Nejdřív Jan jim zavolal, ale byla moc velká otázka, jestli je stihnou přivést. Za 15 minut by měl začít koncert, a činely ještě nepřivezli. Gott řekl, že příznivci nesmějí čekat, a kvůli tomu se koncert začal bez činel.

“Naštěstí první byl rokenrol a ten bez činelů docela obešel. Měl jsem obavy, jak to půjde dál,” napsal ve své knize Žižka.

Zdroj: ahaonline.cz

Když kapela dohrála první píseň, přijeli technici s činely. Jan rychle přidal činely, a koncert už byl normální. “Malém jsme přišli o nervy, ale Karel všechno zvládal s grácii. Úžasně zpíval, a nikdo z příznivců ani nevšiml, že činely chyběli” dodal Jan.

Žižka je docela nervózní člověk. Nesnáší situace, kdy něco správně nefunguje. “Když mě něco vykolejí, chvíli trvá, než se zase vrátím do pohody,” napsal Jan.

Zdroj: discogs.com

Share