Majitel nechal svého psa v topné jámě: zvíře od hlavy až k patě bylo pokryto hustou látkou připomínající olej, pejska si naštěstí všimla žena, která se rozhodla chudákovi pomoci

Do útulku „Přítel“ se obrátila dívka Marie, která přivezla psa v neuvěřitelně alarmujícím stavu. Nebohé zvíře od hlavy až k patě bylo pokryto hustou látkou připomínající topný olej. Nebylo vůbec snadné vyčistit psa, ale zaměstnanci útulku nemohli odmítnout pomoc chudákovi.

Zdroj: be-smart.space

Jak se ukázalo, fena spadla do jámy s ropnými produkty, a když se to její majitel dozvěděl, prostě se rozhodl nechat zvíře tam.

Zvíře si naštěstí všimla Marie, která se rozhodla chudákovi pomoci. Ne každý by na jejím místě udělal totéž!

Zdroj: be-smart.space

Fena dostal přezdívku Smolley a zaměstnanci útulku se přijali všemi dostupnými způsoby odstraňovat vrstvu topného oleje z ní. Zaměstnanci útulku ji umývali různými prostředky, používali masti, trochu ostříhali srst – téměř nic nepomohlo. Ropné produkty odcházejí velmi pomalu a neochotně. Někteří z dobrovolníků zůstali v útulku až do hluboké noci a snažili se Smolly zbavit ropné látky, která jí ubližovala.

Zdroj: be-smart.space

Během několika týdnů se lidé všemi dostupnými způsoby snažili pomoci Smally. Fena vše hrdinsky snášela, i když to pro ní bylo evidentně těžké.

Zdroj: be-smart.space

Nakonec veškeré úsilí lidí neprošlo marně! Smalley se po dlouhé době podařilo zcela zbavit topného oleje. Holčička začala aktivně jíst, zajímat se o to, co se děje, také se skamarádila s ostatními psy. Pro všechny, kteří pomohli Smally, to bylo skutečné vítězství.

Zdroj: be-smart.space

Poté, co ona přežila všechny obtíže, se Smalley usadila v jednom z úkrytů. Přátelská a otevřená k lidem – nezlobila se na incident, který se jí stal. Nicméně, Smally chtěla rychle najít majitele a stát se milovánou, stejně jako každý jiný pes.

O něco více než rok žila Smally v „Příteli“, dokud si jí nevšimla jedna velmi laskavá a milující žena. Rozhodla se dát pejskovi dům a nakonec svého rozhodnutí nelitovala.

Zdroj: be-smart.space

Kráska Smally už čtyři roky šťastně žije se svou paničkou. Za svůj život musela naše hrdinka projít mnoha dobrodružstvími, přežít zradu a znovu začit věřit lidem – je dobré, že tento příběh měl šťastný konec!

Zdroj: be-smart.space

Share