Když fena Labradora porodila sedm štěňat, začala se chovat podivně: nakrmila jen jedno dítě a na ostatní zavrčela

Labradorský pes porodil sedm štěňat, ale pouze jedno bylo krmeno. Zatímco ostatní děti hladověly, veterinář se pokusil zjistit důvod takového chování a byl šokován, když všechno pochopil.

Zdroj: saint-petersburg.sm-news.ru

Veterinární lékař z Číny našel nemocného psa na kraji silnice. Pohledný labrador neměl obojek, ale měl obrovské břicho, krvácející ránu na tlapce a vyhublý pohled. Muž vzal chudáka na kliniku a okamžitě zjistil, že ztracený pes je těhotný a velmi brzy porodí.

Zdroj: saint-petersburg.sm-news.ru

Pes se choval velmi podivně – prakticky nešel do kontaktu s lidmi, byl smutný a depresivní. O dva týdny později se narodilo sedm krásných štěňat, ale Labrador se začal chovat divně. Veterinář nechápal, o co jde, a začal být znepokojen, když byla štěňata ohrožena.

Máma-Labrador okamžitě po porodu přijala pouze jedno štěně a zbytek nechala v rohu krabice. Nechtěla je přijmout, odmítla je krmit a vůbec o ně neprojevovala žádný zájem. Veterinární lékař ve své praxi nikdy nic takového neviděl a nevěděl, jak chudákovi pomoci.

Zdroj: saint-petersburg.sm-news.ru

Po konzultaci s kolegy a analýze chování psa pochopil, co bylo příčinou. Faktem je, že pes byl příliš znepokojen skutečností, že byl opuštěn jeho majiteli a ponořil se do deprese. Dlouho žil ve stresu, hladověl a možná trpěl bitím ze strany majitelů. To velmi ovlivnilo jeho psychiku a pes se uzavřel do sebe a nedokázal probudit mateřský instinkt sám v sobě.

Zdroj: saint-petersburg.sm-news.ru

Veterinář se začal o štěňata starat a krmit je umělou výživou, aby nehladověly. Postupně začal dávat děti jejich matce a ona je zpočátku ignorovala, ale zvykla si, a dokonce je začala krmit.

Zdroj: saint-petersburg.sm-news.ru

Muž si uvědomil, že vyčerpaný pes musí nejprve vyřešit své duševní problémy a začal mu pomalu pomáhat zvykat si na lidi a zmírňovat stres. Štěňata vyrostla a našla si nové majitele, ale labradorskou matku si nechal pro sebe – začali si dokonale rozumět.

PSALI JSME: DÍVKA LEŽELA NA STUDENÉ ZEMI A NEHÝBALA SE: PAK K NÍ PŘISTOUPIL TOULAVÝ PES

PŘIPOMÍNÁME: ŽENA PŘESVĚDČUJE DÍTĚ, ABY ŘEKLO „MÁMA“, ALE PES HO PŘEDSTIHL

Share