„Navrhuji snížení platů úst.činitelů na 4násobek min.mzdy“: Maláčová má nový návrh snížení platů politiků. Pirátská strana je chce zmrazit

Politické strany zápasí mezi sebou, kdo více sníží platy politikům. Nyní s novým návrhem přišla ministryně práce Jana Maláčová.

Zdroj: e15.cz

Chce, aby ústavní činitelé dostávali čtyřnásobek minimální mzdy. Teď její návrh čeká na připomínky. Před časem Pirátská strana navrhovala platy politikům „zmrazit“.

Zdroj: barrandov.tv

Ministryně na Twitteru napsala, že politici by nově dostávali plat ve výši čtyř minimálních mezd a jejich platy se tak sníží přibližně o 22 tisíce korun měsíčně.

Maláčová chce, aby její návrh podpořili poslanci z ANO a Piráti.

Zdroj: Twitter

Politička o snížení platů mluvila ještě v květnu, kdy říkala, že poslanci, senátoři a ministři by měly dostávat plat, který je vázán k minimální mzdě.

Upřesněným návrhem Maláčová tak odstartovala kampaň krajských a senátních voleb. Ministryně kandiduje z posledního místa kandidátky ČSSD a u bude usilovat o sesazení hejtmana Jiřího Čunka ve Zlínském kraji.

Zdroj: ihned.cz

Jeho Chování považuje za arogantní a chce to ukončit.

Piráti usilují o zmrazení platů ústavních činitelů a chtějí to projednat co nejrychleji už v prvním čtení.

Zdroj: eurozpravy.cz

Rovněž chtějí s jinými stranami připravit novou legislativu, která by vázala růst platů politiků na celkový vývoj ekonomiky.

Ivan Bartoš prohlásil, že země je v těžké situaci, kdy lidé mohou ztratit práci a občas nemají peníze na základní životní potřeby. Proto není možné znovu zvyšovat platy politikům.

Zdroj: ihned.cz

Základní plat poslance nyní činí 90 800 korun, ministra 173 200 korun, premiéra 243 800 korun, a prezidenta 302 700 korun.

Zdroj: euro.cz

Share