Muž přesvědčil svou tchyni, aby nevyhazovala staré kopačky: o 50 let později si uvědomil, že to bylo jeho nejlepší rozhodnutí

Nález, který přinese skutečné bohatství.

Zdroj: ukr.media

Žena našla staré kopačky a chystala se je vyhodit, ale její zeť jí zastavil. Mužův čin se pro něj stal skutečným úspěchem, protože o 50 let později zjistil, s kým jsou boty spojeny a zbohatl.

V roce 1970 byl jeden z místních obchodů v anglickém hrabství Nottingham zavřen. Rodina majitelů se rozhodla zkontrolovat, jaké věci zůstaly ve spíži.

Jedna ze dvou možností čekala na nalezené položky – buď odpadkový koš nebo další uložení. Během celého procesu narazila tchýně majitele obchodu na pár hnědých kopaček, které jí připadaly jako starý a zbytečný kus oblečení.

Řekla: „Takové boty už nebudou pro mladé lidi zajímavé,“ podělil se muž o své vzpomínky.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Zeť se však rozhodl nevyhazovat boty tak brzy. Nechal si boty pro sebe a nechal si je na dalších 50 let. Jak se ukázalo, ne nadarmo.

V roce 2020 se muž konečně rozhodl rozloučit se vzácnými botami, ale neposlal je do koše, ale do dražby. Odborníci, když viděli, co jim bylo přineseno, nedokázali uklidnit svůj obdiv.

Nebyli by schopni reagovat jinak, protože před nimi byly skutečné boty ze sbírky vydané společně s legendárním britským fotbalistou Stephenem Blumerem. Sportovec byl útočníkem klubu Derby County a anglického národního fotbalového týmu na konci XIX – na počátku XX století, kdy svět nevěděl o vysílání zápasů pomocí umělé inteligence.

Zdroj: ukr.media

Muž byl také prvním fotbalistou na světě, který spolupracoval s různými značkami, včetně výroby sportovní obuvi. Mužův objev byl jen jedním z nich: na botách byl malý portrét Bloomera a nápis „šťastné boty pro góly od Steva Bloomera – kopačky, které se vždycky trefí.“

Zdroj: ukr.media

Podpis odkazoval na talent fotbalisty, který nastřílel 317 gólů ve všech 536 odehraných zápasech a naštěstí si neuvědomil, že jeho poháry byly podvodem. V roce 1914 viděl svět nejšťastnější boty, které v roce 2020 mají hodnotu tisíc liber.

Po aukci na začátku prosince je obdrží bývalý majitel, který je pravděpodobně rád, že měl dostatek síly a odvahy protiřečit své tchyni.

PSALI JSME: ČÍM ČESKÉ “PONOŽKOBOTY“ OKOUZLILY A PODMANILY SI I ZAHRANIČNÍ TRHY

PŘIPOMÍNÁME: GENIÁLNÍ ZPŮSOB, JAK ROZTÁHNOUT ÚZKÉ A MALÉ BOTY: TEĎ TENTO SKVĚLÝ ZPŮSOB RADÍM VŠEM

Share