Čím české “ponožkoboty“ okouzlily a podmanily si i zahraniční trhy

Česka značka Skinners je známa nejen v tuzemsku, ale i po celém světě. Informuje o tom portál idnes.cz na svých webových stránkách.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Společnost je na trhu přes 4 roky. Za tu dobu se jim povedlo ukázat světu jejich unikátní zboží — „ponožkoboty“. Za dobu působení na tuzemském, ale i zahraničním trhu se prodalo více než tři sta tisíc párů jedinečné obuvi.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Jedna ze zakladatelek brněnské firmy, Michaela Matějková, popsala proč se firma rozhodla zabývat takovým typem produktu.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Zakladatel Skinners Petr Procházka ve své studentské časy létal do Norska. Jeho kamarád tehdy měl zranění na noze a místo bot používal pouze ponožky. Po 6. měsících Procházka měl hotový prototyp produktu a za další 4 měsíci neobyčejná obuv byla hotová k testovaní.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Produkt otestovaly různé skupiny lidí: běžci, fitnessáky a dobrodruhy. Zpětnou vazby si společnost vážila a konečný produkt zlepšila. Od dubnu 2015 do konce roku se jin podařilo během předprodeje obdržet přes 500 tisíc korun, což přispělo k rozvoji společnosti.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Do budoucna mají planu popularizovat a zviditelnit svoji značku. “Naší vizí je, aby Skinners znali lidé stejně jako Crocs,“ uvedla Michaela Matějková. Jsou dobře znatelné na jiných trzích, například v USA, Británii, Německu a Finsku. Na americkém trhu například mají současnou částku skoro 500 tisíc dolarů.

ČTĚTE TAKÉ: KLUCI VYTVOŘILI NEJHORŠÍ HOTEL „NULA HVĚZD“: DOSTALI STOVKY REZERVACÍ

PSALI JSME: TŘETINA STRAVOVACÍCH PODNIKŮ ZKRACHOVALA: JAK ČEŠI PODPORUJÍ OBLÍBENÉ RESTAURACE

Share