Nové změny pravidel pro pobírání důchodu v době nouzového stavu: rozšířil se počet lidí, kteří si mohou vyzvednout důchod

V době nouzového stavu je třeba se postarat o staré lidi. Příbuzní a další důvěrníci budou mít možnost přebírat důchody. Budou k tomu potřebovat plnou moc. Už je potřebná dohoda mezi Českou poštou a Českou správou sociálního zabezpečení.

Důvod je zde velmi jasný, lidé starší generace jsou v současné epidemiologické situaci rizikovou skupinou. Velká část hospitalizovaných jsou právě senioři.

Zdroj: YouTube

Česká správa sociálního zabezpečení se proto rozhodla k takovému kroku, aby snížila počet kontaktů seniorů s jinými lidmi.

Nyní budou mít jejich příbuzní nebo jiní důvěrníci možnost vyzvednout důchod na poště a přinést jim ho. Pokud o to samozřejmě bude chtít sám důchodce.

Zdroj: YouTube

Aby to bylo možné realizovat, bude nutné, aby zmocněnec a pobíratel důchodu podepsali plnou moc. S tímto dokumentem může zmocněnec jít na poštu a vyzvednout peníze.

Zaměstnanci pošty budou kontrolovat podpis zmocněnce podle občanského průkazu. Je třeba také pochopit, že taková plná moc je platnou jednorázově.

Zdroj: YouTube

„Česká pošta umožní výplaty důchodů zmocnitelů na podkladě vyplněné plné moci nejpozději od 5. listopadu 2020,“ uvedla Česká správa sociálního zabezpečení.

Podrobné informace o plné moci k převzetí splátky důchodu si můžete přečíst na webu cssz.cz.

PSALI JSME: ZAMĚSTNANCŮM A DŮCHODCŮM Z DOMOVŮ PRO SENIORY HROZÍ MILIONOVÉ POKUTY: MOHOU JE DOSTAT, POKUD ODMÍTNOU POVINNÉ TESTOVÁNÍ

Share