Nejdeštivější léto za posledních 10 let: 322 milimetrů srážek spadlo na Česko

V létě všichni čekají slunečního počasí, a teplých letních noci, ale Česko zažilo něco úplně jiného. Letošní bylo bylo nejdeštivější za posledních 10 let. Dokonce bylo i jedno z nejchladnějších.

Zdroj: ulpravda.ru

Takovou informaci sdílel na své webové stránce Český hydrometeorologický ústav. Celkem v ČR za léto spadlo 332 milimetrů srážek. Nejdeštivějším měsícem byl srpen.

Dlouhodobý průměr urážek v červnu přesáhl několikrát. Počet srážek byl více než o dvakrát vyšší, než loni. V srpnu deštivých dnů bylo nejvíc, o třetinu nad normál.

Zdroj: gismeteo.ru

V červenec byl nejslunečnějším, srážek bylo o třetinu méně. Nejvíce pršelo na Vysočině a v Pardubickém kraji. Naposledy stejný počet srážek byl až v roce 2002.

V Libereckém a Ústeckém kraji množství srážek bylo pod normálem. Meteorologové napsali, že v těch krajích nebylo sucho, ale srážky byly podprůměrné.

Zdroj: obltv.ru

Letošní léto bylo chladnější o 2 stupně, než loni. Jenom srpen byl moc teplý, ale průměrná teplota v červnu a červenci byla trochu výši než 20 stupňů.

Meteorologové uvedli, že počasí během záři zůstane nadprůměrné a tropické. Prostý týden bude nejteplejší. Takové počasí v záři se nazývá babi léto.

Zdroj: stars24.cz

Share